Skip to main content

Lost Ark - zdrowie: regeneracja, leczenie postaci

Jak odnawiać utracone punkty zdrowia, mikstury lecznicze.

Walka jest nieodłącznym elementem Lost Ark. W trakcie starć twoja postać będzie tracić punkty zdrowia, które koniecznie musisz przywrócić. Z tej strony dowiesz się jak regenerować zdrowie.

Pasek zdrowia twojej postaci widoczny jest cały czas w trakcie rozgrywki - to czerwony wskaźnik (1) nad umiejętnościami. Gdy postać otrzymuje obrażenia, stopniowo się opróżnia - gdy spadnie do zera, twoja postać zostanie powalona i będzie musiała się wskrzesić.

Najprostszym sposobem na regenerowanie zdrowia jest korzystanie z mikstur uzdrawiających (2) - poznasz je po czerwonej barwie. Będziesz je otrzymywać regularnie za wykonywane zadania.

Jeśli jednak ich nie posiadasz, możesz je kupić w dowolnym momencie od stosownego handlarza, Potion Merchant (3). Dzielą się na mikstury oferujące natychmiastowe uzdrowienie i takie rozłożone w czasie.

Gdy aktywujesz miksturę - klikając na nią prawym przyciskiem bądź wciskając odpowiednią cyfrę na pasku skrótów - twoja postać odnowi określoną ilość punktów zdrowia (4). Wartość leczenia zależy oczywiście od jakości mikstury.

Wraz z rozwojem postaci zyskasz także możliwość odnawiania zdrowia poprzez zdolności specjalne czy pasywne efekty nakładane przez przedmioty.

Spis treści: Lost Ark - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Lost Ark - miejsce w kolejce na serwer nie zmienia się, co robić

Read this next