Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Limbo trafi na PS4 - raport

AKTUALIZACJA: Gra „po cichu” opublikowana na PlayStation 4.

Aktualizacja (25.02.2015): Bez większego rozgłosu, popularna gra niezależna Limbo ukazała się na PlayStation 4.

Cenę ustalono na 38 zł, a w opisie produkcji pochwalono się wsparciem dla rozdzielczości 1080p, podobnie jak na Xbox One.

*

Oryginalna wiadomość (05.01.2015): Gra platformowa Limbo ukaże się najprawdopodobniej także na konsolach PlayStation 4 - sugeruje wpis na stronach organizacji PEGI, zajmującej się przyznawaniem kategorii wiekowych grom wydawanym w Europie.

Jak wskazuje PEGI, tytuł przeznaczony jest dla osób od 16 roku życia i zawiera „realistycznie wyglądającą przemoc”.

Wydanie Limbo na nowej konsoli Sony nie byłoby większym zaskoczeniem. Produkcja studia Playdead ukazała się już na PlayStation 3, PS Vita czy Xbox One, by wymienić tylko niektóre platformy docelowe - łącznie jest już ich dziesięć.

Mroczna, niezależna produkcja zadebiutowała pierwotnie w 2010 roku na Xbox Live Arcade na X360. Spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony graczy oraz krytyków. Playdead może pochwalić się wynikiem ponad 2,5 mln sprzedanych egzemplarzy. Gra w stylowej, czarno-białej oprawie graficznej opowiada historię zagubionego w tajemniczym lesie chłopca.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze