Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Limbo pracują nad grą z otwartym światem i widokiem TPP

Ujawnia ogłoszenie.
  • Nowa gra studia PlayDead zaoferuje otwarty świat i widok TPP
  • Akcja zostanie osadzona w realiach science-fiction
  • Projekt wyda Epic Games

Na stronach studia PlayDead, które znane jest między innymi z platformowego Limbo, pojawiło się ogłoszenie o pracę, które ujawnia nowe informacje o kolejnej grze deweloperów.

Zespół poszukuje dyrektora technicznego. W opisie stanowiska zawarto sekcję, przedstawiającą profil firmy. We wspomnianym fragmencie napisano, że obecnie rozwijanym projektem jest produkcja z otwartym światem w realiach science-fiction.

Grafika ze strony studia PlayDead

Niezapowiedziany na razie tytuł zaoferuje także widok z perspektywy trzeciej osoby, aczkolwiek nie jest jasne, czy będzie to kamera umieszczona tuż za plecami postaci. Tajemnicza gra powstaje z myślą o „kilku platformach”.

Projekt tworzony jest w oparciu o silnik Unreal Engine. PlayDead zaznacza, że pozycję wyda Epic Games na mocy umowy, którą obie firmy podpisały w marcu ubiegłego roku. Niewykluczone więc, że produkcja na PC pojawi się tylko w sklepie twórców Fortnite.

Grafika ze strony studia PlayDead

Na stronach studia internauci znaleźli również dwie nowe grafiki koncepcyjne, choć nie wiadomo, czy są powiązane z przygotowywaną grą. PlayDead składa się obecnie z 50 osób. Studio przekonuje, że funkcjonuje w sposób „eksperymentalny”, a jednocześnie stroni od tak zwanego crunchu, czyli pracy po godzinach.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze