Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Najlepsze gry PC na iPada

Ciekawe gry, znane z komputerów, dostępne na tabletach z systemem iOS.

Coraz więcej gier z komputerów przenoszonych jest na tablety z ekranem dotykowym. Tablety stają się drugą domową platformą, dzięki której możemy uruchomić wiele wspaniałych gier. Co prawda, za te najlepsze tytuły możemy oczekiwać nieco wyższej ceny, jednak w zamian otrzymujemy bardziej rozbudowaną i wartościową zabawę. Poniżej kilka naprawdę ciekawych gier z PC, w które możemy zagrać na iPady i tablety z systemem Android.

*

XCOM: Enemy Unknown (iPad, iPhone)

XCOM: Enemy Unknown na tablety

XCOM: Enemy Unknown było jedną z najciekawszych gier na PC ostatnich lat. Nieco wolna, lecz taktyczna rozgrywka świetnie sprawdza się na ekranie dotykowym, tak samo jak z użyciem myszki i klawiatury. Są dwie istotne rzeczy w tej grze. Pierwsza, musimy zarządzać bazą, poszukiwaniem obcych artefaktów, i oczywiście reagować na rosnące zagrożenie ze strony obcej rasy. Prawdziwy urok gry tkwi jednak w taktycznej walce, bezpośrednio na ziemi: nasz oddział przeciwko ukrywającym się w cieniach nieprzyjaciołom.

Kup i pobierz XCOM: Enemy Unknown na iOS

*

Limbo (iPad, iPhone)

Zwiastun Limbo na iPady/iPhone'y

Oczywiście, Limbo najpierw pojawiło się na Xboksa 360, a dopiero później na PC. Niemniej, miło jest widzieć grę studia Playdead - ponurą, choć wspaniale zaprojektowaną platformówkę z elementami zagadek - na systemem iOS. Być może nie jest to typowa gra rozrywkowa, z którymi zazwyczaj mamy do czynienia na tabletach czy smartfonach. Warto jednak zapoznać się z Limbo - ta przygoda pozostanie z nami na długo. Gra wymaga co najmniej iPada 2, iPhone'a 4S lub iPoda (5. generacja) - lub nowsze urządzenia z systemem iOS.

Kup i pobierz Limbo na iOS

*

Star Wars: Knights Of The Old Republic (iPad)

Zwiastun gry na iPada

Dobre, stare Star Wars: Knights of the Old Republic zostało przeniesione z PC na tablet niemal bez zarzutu. Pod względem rozgrywki, głębi i złożoności, tytuł naprawdę nie zestarzał się od czasu premiery, która miała miejsce w 2003 roku. Być może oprawa wizualna nie jest tak zachwycająca, jak w niegdyś w oryginale, lecz z pewnością zachowuje swój własny styl. Potrzeba odrobiny czasu, by dostosować się do sterowania przez ekran dotykowy iPada, lecz ten wysiłek zostanie wynagrodzony. Przypomnijmy, Star Wars: Knights of the Old Republic to rozbudowana gra RPG, w której wcielamy się w rycerza Jedi - akcja dzieje się tysiące lat przed wydarzeniami znanymi z filmów. W trakcie gry podejmujemy rozmaite decyzje: możemy podążać ścieżką prawdy lub stać się ostatecznie Mrocznym Sithem. Świetna akcja, pomieszana z ciekawą eksploracją i dialogami - naprawdę warto.

Kup i pobierz Star Wars: Knights of the Old Republic na iPada

*

Frozen Synapse (iPad)

Zwiastun gry Frozen Synapse na iPada

Studio Mode 7 ciężko pracuje nad nadchodzącą grą Frozen Endzone, lecz wciąż można doskonale bawić się przy Frozen Synapse. Spodziewajcie się minimalistycznej oprawy graficznej i trudnej, taktycznej rozgrywki - zarówno my, jak i nasi wrogowie mamy pięć sekund, zanim rozpocznie się prawdziwy horror. Długa kampania pozwoli doskonalić umiejętności, jest też kilka trybów rozgrywki multiplayer. Co cieawe, gra wspiera zmagania na różnych platformach.

Kup i pobierz Frozen Synapse na iPada

*

Minecraft: Pocket Edition (iPad)

Zwiastun Minecraft: Pocket Edition na iPada

Jeśli istnieje jakaś gra, co do której nie trzeba przygotowywać wprowadzenia, to z pewnością jest nią wydany przez studio Mojang - Minecraft. Gra otwiera przed nami ogromny świat, który możemy naprawdę sami zmieniać - używając do narzędzi i bloków - oraz samemu zdecydować, czym tak naprawdę ten świat jest. Wersja na tablety jest godnym uwagi przeniesieniem oryginału, a ciągłe aktualizacje zawartości pozwolą długo cieszyć się grą.

Kup i pobierz Minecraft: Pocket Edition na iPada

*

Little Inferno (iPad, iPhone)

Zwiastun Little Inferno na iPada/iPhone'a

Oto, co będziesz robił w Little Inferno: z dostępnego katalogu przedziwnych zabawek i przedmiotów wybierasz jedną i wrzucasz do kominka, obserwując jak się pali. Spal wystarczającą ilość, by kupić jeszcze droższe przedmioty i wrzucić je do pieca. Prosta, choć zajmująca rozgrywka to świetny relaks, ale i nieco interesującej treści. Co ciekawe, w środku aplikacji nie ma konieczności dokupowania dodatkowych przedmiotów...

Poradnik, pomoc i porady do Little Inferno
Recenzja gry Little Inferno na iPada

Kup i pobierz Little Inferno na iOS

*

Might & Magic Clash Of Heroes (iPad, iPhone)

Zwiastun Might & Magic Clash Of Heroes na iPada/iPhone'a/Androida

Z Nintendo DS na PlayStation 3, a później PC - niewiele pozostało platform, na których nie ukazała się ta fantastyczna turowa strategia z elementami RPG, a nawet zagadkami typu puzzle. Might & Magic Clash, oprócz świetnej kampanii dla jednego gracza, posiada także tryb multiplayer, który pozwoli ci sprawdzić umiejętności z innymi graczami.

Zobacz także: Recenzja gry Might & Magic Clash of Hereos (Android, iPad, iPhone)

Kup i pobierz Might & Magic Clash Of Heroes na iPada

*

realMyst oraz Riven (iPad, iPhone)

Zwiastun realMyst na iPada

Miłośnicy starych, dobrych przygodówek nie muszą być przekonywani do tych dwóch klasycznych gier PC. Twórcy ze studia Cyan Worlds dokonali świetnej konwersji tych dwóch, najciekawszych tytułów z serii Myst. Wersja realMyst to trójwymiarowa wersja pierwowzoru z 1995 roku. Riven jest z kolei kontynuacją pierwszej części. W obu klasycznych przygodówkach obserwujemy świat oczami głównego bohatera, a naszym zadaniem będzie rozwiązywanie rozmaitych, często bardzo trudnych zagadek.

Kup i pobierz: realMyst na iPada | Riven na iPada

*

Bastion (iPad, iPhone)

Zwiastun Bastion na iPada/iPhone'a/Androida

Podobnie jak Limbo, gra Bastion najpierw ukazała się na Xbox Live Arcade, lecz miesiąc później już trafiła na PC. Teraz możemy wejść w interesujący świat także na tabletach, i cieszyć się świetną, dynamiczną narracją, akcją i elementami RPG. Bastion na tablety został uznany za jedną z najlepszych gier 2012 roku.

Kup i pobierz Bastion na iPada/iPhone'a

*

Walking Dead: The Game (iPad, iPhone)

Zwiastun Walking Dead: The Game na iPada/iPhone'a

Jedna z najciekawszych gier przygodowych 2012 roku. Studio Telltale przebudowało gatunek klasycznych przygodówek, tworząc niemal filmową opowieść, ze świetnymi dialogami, bohaterami drugoplanowymi i interesującą fabułą. Gra dostępna jest w pięciu epizodach (trwają prace nad drugim sezonem), a pierwszy dostępny jest za darmo, więc warto wypróbować The Walking Dead na tablety już dziś.

Zobacz także: Recenzja The Walking Dead

Kup i pobierz Walking Dead: The Game na iPada/iPhone'a

*

Materiał pochodzi z należącego do naszej sieci Gamer Network serwisu Modojo.

Znacie inne, interesujące konwersje gier PC na tablety i smartfony z systemem iOS? Dajcie znać w komentarzach.

O autorze

Awatar John Bedford

John Bedford

Współpracownik

John is a freelance writer based in West Sussex.

Komentarze