Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Lies of P - Sześcian, kamień życzenia

Jak używać sześcianu i wymieniać kamień życzenia.

W trakcie podróży przez świat gry Lies of P zdobędziesz sześcian - specjalny przedmiot, który możesz wyposażyć w kamienie życzenia. Użycie przedmiotu zapewni ci dodatkowe bonusy.


Na tej stronie:


Gdzie znaleźć sześcian

Aby otrzymać sześcian, musisz udać się na Drogę Niedoli. Niedaleko wejścia do kaplicy katedry Św. Frangelica spotkasz Giangio. Po rozmowie z nim otrzymasz sześcian oraz pierwszy kamień życzenia - odzyskiwanie. Dostaniesz również zadanie, dzięki któremu będziesz mógł wyposażyć się w więcej kamieni życzenia.

Gdy wyczerpiesz opcje dialogowe, Giangio przeniesie się do kaplicy katedry Św. Frangelica. Póki co będziesz w stanie odnowić u niego kamień życzenia. Później, gdy wykonasz jego zadanie, otrzymasz możliwość kupowania nowych kamieni.


Kamienie życzenia

Kamień życzenia jest jednorazowy, co oznacza, że nie odnawia się podobnie jak ogniwo pulsu. Gdy posiadasz więcej niż jeden kamień, sześcian uzupełnia się automatycznie po twojej śmierci lub odpoczynku przy Stargazerze.

Po znalezieniu dukatowego drzewa potrzebujesz jego owoców. Jeden owoc odnawia się co 10 minut, a jednocześnie na drzewie może być maksymalnie 8 owoców. Gdy odpoczniesz przy Stargazerze, możesz zobaczyć ilość owoców na drzewie oraz czas, po którym drzewo ponownie obrodzi. Liczba posiadanych przez ciebie owoców znajduje się w prawym górnym rogu ekranu, obok ergo.

Możesz wymieniać dukatowe owoce na nowe kamienie życzenia u Giangio. Posiada on łącznie 13 różnych rodzajów kamieni.

 • Kamień życzenia - odzyskiwanie: po użyciu tymczasowo przywraca twoje punkty życia.
 • Kamień życzenia - cierpliwość: tymczasowo zwiększa maksymalny poziom posiadanej energii.
 • Kamień życzenia - zaawansowanie: tymczasowo przywraca poziom legionu, który pozwala na używanie ręki legionu.
 • Kamień życzenia - odwaga: zwiększa na określony czas otrzymywane przy atakowaniu punkty baśni.
 • Kamień życzenia - przyjaźń: tymczasowo przywraca punkty życia zjawy podczas walki z bossem.
 • Kamień życzenia - eksplozja: wybucha, gdy zjawa zostanie trafiona podczas walki z bossem.
 • Kamień życzenia - ochrona: tymczasowo zmniejsza obrażenia otrzymywane przez zjawę oraz zwiększa jej odporność na wszystkie zmiany stanu.
 • Kamień życzenia - furia: na jakiś czas zwiększa obrażenia zjawy.
 • Kamień życzenia - nieugiętość: jeśli zjawa zginie w określonym czasie, nie umiera i otrzymuje dodatkowe punkty życia.
 • Kamień życzenia - płomień: powoduje, że broń zjawy zostaje wzmocniona ogniem na określony czas oraz zmniejsza obrażenia, które otrzymuje zjawa..
 • Kamień życzenia - błyskawica: broń zjawy zostaje wzmocniona elektrycznością na określony czas oraz zmniejsza obrażenia, które otrzymuje zjawa.
 • Kamień życzenia - trucizna: broń zjawy zostaje wzmocniona kwasem na określony czas oraz zmniejsza obrażenia, które otrzymuje zjawa.
 • Kamień życzenia - prowokacja: zjawa przez jakiś czas przyciąga uwagę wrogów, dodatkowo zmniejsza obrażenia otrzymywane przez zjawę.

Spis treści: Lies of P - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Lies of P - stany, negatywne efekty

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze

Mikołaj Kloc

Współpracownik

Komentarze