Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Liczba graczy Red Dead Redemption 2 na PC jest niemal dwa razy wyższa niż na konsolach

Przekonują analitycy.

  • W Red Dead Redemption 2 na PC gra więcej osób niż na konsolach
  • To zasługa wyższej sprzedaży, do czego przyczyniła się promocja na Red Dead Online

Analitycy z firmy SuperData opublikowali raport, z którego wynika, że liczba graczy w Red Dead Redemption 2 na PC jest wyższa niż na konsolach.

Eksperci przekonują, że w styczniu bieżącego roku osadzona w realiach westernu produkcja studia Rockstar Games na komputerach osobistych osiągnęła rekordową liczbę użytkowników. Na wspomnianej platformie w tytuł gra „niemal dwa razy więcej” osób niż na PS4 i Xbox One.

Analitycy uwzględniają jednak dane pochodzące nie tylko z głównej produkcji, ale też samodzielnej wersji Red Dead Online. Do niedawna tryb wieloosobowy kupić można było za 22 zł, co przyczyniło się do wzrostu bazy graczy na PC.

W Red Dead Redemption 2 i Red Dead Online można pobawić się w kowboja

Eksperci przekonują, że Red Dead Redemption 2 i moduł sieciowy w grudniu i styczniu znalazły na komputerach osobistych w umie 1,8 miliona nabywców. W podobnym okresie wersje konsolowe sprzedały się zaś w 611 tysiącach egzemplarzy.

„Edycja PC najbardziej skorzystała na promocji [na tryb sieciowy - przyp. red.], ponieważ niektórzy posiadacze wersji konsolowej najpewniej tanio kupiło to wydanie, by sprawdzić niektóre funkcje, w tym ulepszoną grafikę” - piszą przedstawiciele SuperData.

Jeżeli gracie w Red Dead Redemption 2 lub Red Dead Online, zajrzyjcie do naszego poradnika, gdzie znajdziecie przydatne porady i wskazówki.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze