Skip to main content

Liczba graczy Battlefield 2042 na Steamie spadła poniżej tysiąca

Coraz mniejsze zainteresowanie.

Liczba jednocześnie zalogowanych użytkowników Battlefield 2042 na Steamie po raz pierwszy spadła dziś rano poniżej 1 tysiąca – wynika z danych serwisu SteamCharts.

Zaledwie 979 osób bawiło się w grze dzisiaj o godzinie 09:00 rano polskiego czasu, co dla strzelanki stawiającej na potyczki piechoty na dużą skalę jest zapewne zbyt małą liczbą, by wypełnić serwery.

Popularność produkcji na Steamie – tylko tutaj dysponujemy tak dokładnymi liczbami – wciąż spada, pomimo obietnic zmian i aktualizacji. Średnia w lutym wynosiła 3 tys. graczy jednocześnie dziennie – w marcu były to już 2 tys.

Dla porównania, Halo Infinite – także borykające się z problemami – w ostatnich 30 dniach może pochwalić się średnią 5,7 tys. graczy zalogowanych jednocześnie. W przypadku Battlefield 2042 suma ta wynosi 2 tys.

Spektakularną porażkę najnowsze odsłony słynnej serii tłumaczono na wiele sposobów: globalną pandemią czy nawet właśnie konkurencją w postaci Halo Infinite. Jak niedawno ogłoszono, w kwietniu BF2042 powinien otrzymać sporą aktualizację, wprowadzająca „kilkaset” zmian i poprawek.

Zobacz także