Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Minizestawy i czerwony klocek: Bitwa o Endor

Zobacz, gdzie znaleźć wszystkie sekrety w prologu.

Szukanie minizestawów i czerwonych klocków najlepiej rozpocząć w trybie gry swobodnej, który odblokowujesz po ukończeniu danego etapu w kampanii fabularnej. Tylko w ten sposób możesz wybierać postacie (niektóre trzeba wcześniej odblokować) niedostępne w kampanii, a posiadające zdolności pozwalające dotrzeć do niedostępnych wcześniej miejsc. Jednym z takich przykładów jest admirał Ackbar, dostępny po ukończeniu zadania dodatkowego Poe na ratunek.

Poniżej znajdują się sposoby zdobycia wszystkich 10 minizestawów, które znajdziesz na tym etapie. Zebranie wszystkich umożliwi odblokowanie nowego pojazdu. Dodatkowo na każdym z etapów znajdziesz jednego czerwonego klocka, które możesz następnie wykupić i odblokowywać w ten sposób dodatki i oszustwa (np. mnożniki zbieranych monet).

Generator osłony Endoru

Minizestaw #1 - na początku misji w trakcie tworzenia trampoliny zbuduj ją z prawej strony. Następnie wskocz po niej na podwyższenie, a minizestaw znajdziesz z prawej strony.


Czerwony klocek (przyciąganie monet) - na początku etapu, po tym, jak zrzucisz z góry klocki stwórz nich rusztowanie z lewej (zamiast drabiny z prawej). Wejdź po nim na górę i przejdź w prawo, gdzie znajdziesz czerwonego klocka.


Minizestaw #2 - po wysadzeniu w powietrze drugiego robota w trakcie bitwy na blastery. Po wyjściu zza osłony podejdź do żołędzia z lewej i użyj na nim mocy np. Vadera. Kiedy zrzucisz przedmiot na ziemię minizestaw pojawi się po chwili.


Minizestaw #3 - po tym, jak zepchniesz z grupą Ewoków masę klocków na robota bojowego. Dołącz resztę drużyny, po czym z klocków po robocie stwórz platformę przy pobliskim drzewie. Wskocz na nią jedną z postaci, a drugą wejdź na przycisk z prawej - kiedy platforma podjedzie w górę przeskocz na podwyższenie z minizestawem.


Minizestaw #4 - po uruchomieniu przez BB-8 pierwszej windy przejdź na teren z prawej i wskocz Ackbarem do małej zatoczki (obrazek powyżej). Z części stwórz ładunek wybuchowy, który wysadzi przejście w drzewie z lewej. Przejdź do nowej lokacji, gdzie zniszcz wszystkie przedmioty z prawej strony. Następnie z klocków wybuduj trzy instrumenty, dzięki czemu otrzymasz minizestaw do złożenia.


Minizestaw #5 - w dalszej części etapu zanim opuścisz robota bojowego zniszcz nim trzy grupy złotych klocków. Jedne są w narożniku z lewej, drugie na bunkrze na górze ekranu, a trzecie na prawo od bunkra. Gdyby nie udało ci się zniszczyć głazów robotem, to możesz to uczynić np. szturmowcem z miotaczem ognia.


Minizestaw #6 - w dalszej części etapu, po tym, jak opuścisz robota bojowego zaznacz Księżniczkę Leię i podejdź do oddziału żołnierzy na dole ekranu. Następnie udaj się z nimi do skrzyni z prawej i wystrzel wszystkimi haki, które otworzą kontener.


Sala tronowa Gwiazdy Śmierci

Minizestaw #7 - w trakcie walki z imperatorem zniszcz srebrne klocki z prawej (obrazek powyżej), wysadzając je w powietrze np. Chewbakką. Zbuduj platformę, na którą wjedź na nią BB-8 i rozpocznij minigrę. Twoim celem jest omijanie statkiem czerwonych przeszkód - uważaj, bo gdy wlecisz w jedną z nich, statek stanie się praktycznie niesterowalny - najlepiej nauczyć się przeszkód na pamięć. Gdy ukończysz wyzwanie otrzymasz minizestaw.


Minizestaw #8 - w drugiej części pojedynku, kiedy imperator was odrzuci, skorzystaj z mocy, aby użyć akumulatora z lewej. Następnie podejdź do narożnika i ponownie użyj mocy na nowym obiekcie (obrazek powyżej), który się podświetli. W ten sposób odblokujesz przejście dla małej postaci. Po wjechaniu do nowej lokacji skieruj się w prawo, gdzie znajdziesz minizestaw.


Atak na gwiazdę śmierci

Minizestaw #9 - w trakcie pierwszej części przelotu musisz zestrzelić pięć wieżyczek ostrzeliwujących cię z ziemi.


Minizestaw #10 - po zniszczeniu osłon reaktora zyskasz większą kontrolę nad statkiem. Wzbij się wtedy w górę i zniszcz trzy generatory świecące na niebiesko (obrazek powyżej).


Następnie: LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Minizestawy i czerwony klocek: Szturm na Jakku

Powrót do spisu treści: LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Poradnik, Solucja

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze

More On LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Najnowsze artykuły