Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Minizestawy i czerwony klocek: Szturm na Jakku

Zobacz, w jakich miejscach są poukrywane sekrety w rozdziale 1.

Zanim rozpoczniesz odkrywanie sekretów związanych z minizestawami i czerwonymi klockami warto jest najpierw ukończyć kampanię fabularną, a poszukiwania rozpocząć w trakcie gry swobodnej. Tylko w ten sposób możesz wybierać postacie (niektóre trzeba wcześniej odblokować) niedostępne w kampanii, a posiadające zdolności pozwalające dotrzeć do niedostępnych wcześniej miejsc. Jednym z takich przykładów jest admirał Ackbar, dostępny po ukończeniu zadania dodatkowego Poe na ratunek. Oprócz niego w tym zadaniu przyda się postać mogąca niszczyć złote klocki, na przykład Szturmowiec (ciężkozbrojny). Aby go zakupić przytrzymaj menu zmiany postaci, wybierz Gra swobodna, a z długiej listy bohaterów wybierz właśnie jego (trzeci rząd od dołu, nieco na lewo od centrum). Kosztuje 125 tysięcy monet.

Poniżej znajdują się sposoby zdobycia wszystkich 10 minizestawów, które znajdziesz na tym etapie. Zebranie wszystkich umożliwi odblokowanie nowego pojazdu. Dodatkowo na każdym z etapów znajdziesz jednego czerwonego klocka, które możesz następnie wykupić i odblokowywać w ten sposób dodatki i oszustwa (np. mnożniki zbieranych monet).

Wioska w tarapatach

Minizestaw #1 - aby zdobyć ten sekret musisz wykonać kilka czynności. Na początek zniszcz przedmioty stojące z lewej strony wioski i stwórz z nich kosz oraz platformę dla BB-8. Wejdź na nią robotem i katapultuj się do kosza (obrazek powyżej).

Nieco na prawo od kosza, w górnej części wioski znajdziesz kręgle (obrazek powyżej). Rozpędź się BB-8 i przewróć je. Na sam koniec udaj się do prawej części wioski. Za prowizorycznym ogrodzeniem znajdziesz kilka przedmiotów. Zniszcz je, z klocków zbuduj mechanizm, który naładuj BB-8, a kiedy wyleci z niego piłka przetocz ją do bramki na górze. W ten sposób zdobędziesz minizestaw.


Minizestaw #2 - w tym przypadku musisz zbudować z klocków trzy beczki. Materiały do pierwszej z nich znajdziesz zaraz na początku misji (obrazek powyżej). Klocki do drugiej są nieco wyżej, na prawo od kręgli. Aby dotrzeć do trzeciej skieruj się w prawą stronę wioski, a przy składzie broni zejdź na dół ekranu. Zniszcz klocki z koszem, a potem stwórz z nich ostatnią beczkę.


Czerwony klocek (szybsze budowanie) - na prawo od drugiego magazynu z bronią znajduje się małe handlowe stoisko. Zniszcz je, a z klocków zbuduj najpierw jedną kukłę szturmowca (obrazek powyżej) z prawej strony. Poczekaj, aż zostanie ona zniszczona przez Dashę, po czym zbuduj z lewej strony drugą kukłę. Kiedy zostanie zniszczona otrzymasz czerwony klocek.


Minizestaw #3 - po dotarciu do wnętrza drugiej chaty. Zanim zbudujesz robota podejdź na dół ekranu, zniszcz obiekt i z klocków poskładaj minizestaw (obrazek powyżej).


Szturm Najwyższego Porządku

Minizestaw #4 - aby go zdobyć musisz postacią posiadającą ładunki wybuchowe (np. Chewbakką) zniszczyć trzy srebrne wieże. Pierwsza z nich jest z prawej stronie (obrazek powyżej), zaraz po ukończeniu pierwszego fragmentu etapu. Pozostałe dwie wieże znajdziesz w dalszej części etapu, po tym jak uporasz się z żołnierzami z miotaczem ognia oraz szturmowcem kryjącym się w kopule z pola siłowego - wieże są na prawo od nich.


Minizestaw #5 - w trakcie potyczki strzeleckiej z drugim transporterem ostrzeliwującym cię z góry zlokalizuj żołnierza chowającego się w domku z prawej strony (obrazek powyżej). Rozpraw się z nim, a otrzymasz minizestaw (możesz go załatwić również po zakończeniu bitwy).


Minizestaw #6 - po zniszczeniu dwóch transporterów przejdź w lewo i przewróć wieżę ciśnień, aby ugasić pożar. Następnie podnieś jej szczątki używając mocy (obrazek powyżej), a kiedy wypadną klocki poskładaj je w minizestaw.


Minizestaw #7 - na sąsiednim placu od minizestawu #6. Rozpraw się ze szturmowcami i poczekaj, aż z lewej wyląduje transportowiec z kolejnymi wojskami. Załatw wrogów, po czym zniszcz obiekty w narożniku z lewej i zbuduj z nich mechanizm (obrazek powyżej), który zasil BB-8. Następnie wejdź do środka po minizestaw.


Minizestaw #8 - po dotarciu do szturmowców z miotaczem ognia i kopułą laserową. Na prawo od nich znajduje się złota skrzynia, którą zniszcz ciężkozbrojnym szturmowcem (obrazek powyżej) albo szturmowcem z miotaczem ognia. W środku znajdziesz poszukiwany sekret.


Minizestaw #9 - na lewo od minizestawu #8 znajduje się mały basen, do którego wskocz Ackbarem (obrazek powyżej). W nowej lokacji zniszcz skrzynię, stwórz z niej komputer i dopasuj symbole na dole do tych na górze. W ten sposób odblokujesz minizestaw.


Minizestaw #10 - na górze od minizestawu #9 - przy pompie wodnej znajdują się z złote uchwyty. Pociągnij je Chewbakką, a potem wejdź do pomieszczenia, gdzie znajdziesz poszukiwany przedmiot.


Następnie: LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Minizestawy i czerwony klocek: Przyczółek Niima

Powrót do spisu treści: LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Poradnik, Solucja

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze

More On LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Najnowsze artykuły