Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Konami pomoże zbudować protezę ręki dla fana Metal Gear

„Stylizowana i wielofunkcyjna.”

Wydawca Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain - Konami - pomaga zbudować protezę ręki dla jednego z fanów serii.

Firma współpracuje z artystką specjalizują się w takich kończynach, Sophie De Oliveira Baratą. Zespół inżynierów i projektantów chce zbudować nieco bardziej zaawansowane urządzenie dla 25-letniego Jamesa Younga, który stracił rękę i nogę w 2012 roku, w wypadku kolejowym.

Konami zapewnia, że bioniczne ramię inspirowane jest podobnym „gadżetem” z Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain. Specjalny model otrzymuje główny bohater tej produkcji - Snake - po przebudzeniu ze śpiączki po dziewięciu latach.

Sophie De Oliveira Barata jest inicjatorką projektu Alternative Limb, w ramach którego budowane są sztuczne kończyny „skłaniające do patrzenie na nie z zachwytem, a nie do odwracania wzroku”.

Artystka w przeszłości tworzyła już steampunkowe ręce i nogi, a także kryształową kończynę dolną dla Viktorii Modesty, występującej podczas otwarcia Paraolimpiady w 2012 roku.

Teraz „stylizowaną i wielofunkcyjną” rękę dostanie Young, który jako fan Metal Gear Solid chętnie przystąpił do programu. Powstaje nawet film dokumentalny, z premierą zaplanowaną na styczeń przyszłego roku, na oficjalnym blogu.

Nudzisz się? Zobacz także:

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze