Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Komisja Europejska opóźnia wydanie decyzji w sprawie Activision

Po zaproponowaniu przez Microsoft środków zaradczych.

Komisja Europejska ogłosiła, że opóźnia datę wydania decyzji w sprawie przejęcia Activision przez Microsoft z 25 kwietnia do 22 maja. Organ regulacyjny zdecydował się na taki krok po tym, jak producent Xboxa przedstawił proponowane środki zaradcze na wyrażane przez urzędników obawy.

Jak informuje serwis VGC, przesunięcie daty wydania decyzji ogłoszono w dokumencie opublikowanym w zeszły czwartek. Teraz zaproponowane przez Microsoft rozwiązania muszą zostać rozpatrzone przez komisję. Chociaż szczegóły propozycji nie zostały upublicznione, to najprawdopodobniej mają związek z podpisywanymi przez firmę w ostatnim czasie partnerstwami.

Microsoft i Ubitus, wiodący dostawca gier w chmurze, podpisali 10-letnią umowę o współpracę w zakresie strumieniowego przesyłania gier Xbox i PC oraz tytułów Activision Blizzard po dokonaniu przejęcia. Naszym celem jest zapewnienie większego wyboru dla większej liczby graczy” - napisał na początku tygodnia na Twitterze Phil Spencer, szef działu Xboxa w Microsofcie. Gigant z Redmont zawiązał współpracę między innymi z Nintendo, Nvidią oraz innymi firmami zajmującymi się dostarczaniem technologii do grania w chmurze.

Działania Microsoftu oczywiście mają potwierdzać argumenty podnoszone przez firmę od początku sprawy. Producent Windowsa trwa przy stanowisku, że przejęcie Activision pozwoli dostarczać produkcje wydawcy większej liczbie graczy, na przykład poprzez dodanie ich do usługi abonamentowej Game Pass, do której comiesięczny dostęp jest jednak tańszy, niż kupowanie tytułu za pełną cenę w okolicach premiery.

Przypomnijmy, że jeszcze trzy inne ważne organy regulacyjne muszą wydać decyzję w sprawie przejęcia wydawcy Call of Duty. Brytyjski urząd ds. konkurencji i rynków musi wydać wyrok do 26 kwietnia, natomiast amerykańska Federalna Komisja Handlu ogłosi swoje postanowienie najpewniej 1 maja. Pozostaje też kwestia nowozelandzkiej komisji handlu, która wystawiła sobie termin do 28 kwietnia.

Read this next