Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kickstarter: zbiórka pieniędzy na trzeci odcinek The Journey Down

Przygodówka w stylu voodoo.

Twórcy klasycznej przygodówki The Journey Down potrzebują finansowego wsparcia, by przygotować trzeci i ostatni odcinek produkcji.

Po lewej panowie Bwana i Kito

Za prace odpowiada studio Skygoblin. Pierwszy epizod ukazał się w 2012 roku, ale na następny rozdział trzeba było czekać aż dwa lata - do sierpnia 2014 r. Platformy docelowe to PC (Windows, Mac, Linux) oraz iOS.

Deweloperzy ze Szwecji przygotowali przygodówkę point'n'click w klimatach filmu noir, ze sporą dawką czarnego humoru i elementów voodoo. Wśród inspiracji wymienić można między innymi Grim Fandango i afrykański folklor.

Główni bohaterowie to para mechaników: Bwana oraz Kito. Fabuła koncentruje się na poszukiwaniach tajemniczej krainy o nazwie Underland.

Fabuła trzeciego odcinka jest już gotowa - zapewniają twórcy. Nowy epizod ma być większy niż poprzednie, z różnorodnymi lokacjami, postaciami i zagadkami.

Premierę zaplanowano wstępnie na wrzesień 2016 roku - wygląda na to, że deweloperzy chcą podtrzymać dwuletni okres oczekiwania na kolejne rozdziały. Celem jest 300 tysięcy szwedzkich koron. Na 25 dni przed końcem zbiórki pozyskano już ponad 200 tys.

Nudzisz się? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze