Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Jeden z najpopularniejszych graczy StarCraft szykuje własną strategię

Sean „Day[9]” Plott założył studio.

Jedna z najpopularniejszych osobistości w świecie StarCrafta - Sean „Day[9]” Plott - pochwalił się na Twitterze, że założył własne studio deweloperskie w celu wyprodukowania nowej gry strategicznej.

„Założyłem studio gier, mamy finansowanie i zatrudniamy! Jeśli jesteś zainteresowany, by razem ze mną pracować nad wieloosobową grą strategiczną na PC, mamy oferty dla dyrektora technicznego i dyrektora artystycznego” - napisał popularny gracz, a obecnie prezenter.

Poza tym nie znamy żadnych szczegółów. Nieco detali ujawniają za to same ogłoszenia, gdzie dowiadujemy się, że „ciche prototypowanie” trwało „przez kilka lat”, a teraz „pozyskano pierwszych inwestorów”. Pozycje są w pełni zdalne i zakładają stworzenie całkiem nowej licencji, z wykorzystaniem silnika Unreal Engine.

Młodsi gracze kojarzą zapewne Seana Plotta jako prezentera cyklu imprez PC Gaming Show, lecz Amerykanin popularność zdobył na scenie profesjonalnego StarCrafta. Zaczynał jako gracz, lecz - jak każdy - nie miał większych szans w starciu z Koreańczykami, więc wkrótce zajął się komentowaniem. W późniejszych latach repertuar powiększył także o Magic: The Gathering, Hearthstone czy Dotę 2.

„Day[9]” radził sobie bardzo dobrze zwłaszcza w StarCraft: Brood War, za mikrofon przechodząc wraz z premierą StarCrafta 2. Własne studio nie będzie jego pierwszą przygodą w świecie tworzenia gier. W 2013 roku dołączył do studia Artillery, tworzącego strategię Guardians of Atlas, która przetrwała na rynku do jesieni 2016 roku.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze