Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Blizzard kończy dalszy rozwój StarCrafta 2

10 lat po premierze gry.

  • StarCraft 2 nie otrzyma nowej zawartości
  • W planach są jednak aktualizacje poprawiające balans rozgrywki

Blizzard poinformował, że kończy z dalszym rozwojem StarCraft 2. To oznacza, że strategia nie otrzyma już nowej zawartości.

Decyzję podjęto nieco ponad 10 lat po premierze podstawowej wersji gry. We wpisie na stronie Battle.net wyjaśniono, że zaniechano tworzenia dodatkowych płatnych elementów pokroju następnych dowódców i skrzyń War Chest.

Deweloperzy zapewniają jednak, że - tak jak w przypadku starszych projektów - nie zamierzają całkowicie porzucać produkcji. Chcą utrzymać pozycję tytułu w e-sporcie, w planach są więc aktualizacje, które wprowadzą niezbędne poprawki do balansu rozgrywki i usuną błędy.

Blizzard podkreśla, że rezygnacja z dalszego rozwoju strategii „uwolni” zespół, umożliwiając twórcom zastanowienie się nad przyszłością uniwersum StarCraft. Firma nie sprecyzowała, co to oznacza, choć nie można wykluczyć powstania nowej gry w futurystycznym świecie.

Zaznaczono przy okazji, że druga część uznanego cyklu strategii w czwartym kwartale bieżącego roku nie otrzyma aktualizacji udoskonalającej balans rozgrywki, ponieważ podobną opublikowano kilka miesięcy temu.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.
See 1 more

StarCraft II: Wings Of Liberty

Video Game

Related topics
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze