Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

StarCraft 2 dostępny za darmo

Ale tylko z jedną kampanią fabularną, Wings of Liberty.

Zgodnie z zapowiedziami z BlizzConu, StarCraft 2 jest od dzisiaj dostępny za darmo. Mowa o „większości” trybów dla jednego gracza oraz wieloosobowych w tej strategii.

Darmowe treści to kampania fabularna Wings of Liberty, gra wieloosobowa poza rankingiem i przeciwko sztucznej inteligencji oraz kooperacja: Kerrigan, Raynor i Artanis, a wszyscy pozostali dowódcy do maksymalnie piątego poziomu.

Grę rankingową w multiplayerze odblokujemy po wygraniu pierwszego meczu dnia 10 razy, a więc minimum po 10 dniach.

Jak można się domyślać, dodatkowe kampanie dla jednego gracza, dowódców w trybie współpracy i „wiele innych elementów” można dokupić w sklepie Blizzard.

Hearth of The Swarm kosztuje około 20 zł, a Legacy of The Void - 80 zł. Dodatkowi dowódcy w trybie współpracy (Abatur, Alarak, Dehaka, Fenix, Nova i Stiukow) to 4,99 euro (ok. 21 zł) za sztukę. Jeśli kupimy dodatkową kampanię, otrzymamy też kilka postaci (Swann, Zagara, Vorazun i Karax).

Jeśli posiadamy już kampanię fabularną Wings of Liberty, zamiast tego za darmo otrzymamy drugi rozdział opowieści: Heart of the Swarm.

Warto pamiętać, że za sprawą wydania StarCraft 2: Starter Edition pewne elementy produkcji były dostępne za darmo już od 2011 roku, z wycinkiem kampanii Wings of Liberty i trybu wieloosobowego.

„Liczba godzin potrzebna na odblokowanie kampanii Wings of Liberty w StarCraft 2: zero”. „Liczba mechanik pay-to-win w StarCraft 2: zero” - napisano na Twitterze, w mało subtelnym nawiązaniu do kontrowersji związanych ze Star Wars Battlefront 2.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze