Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwszy płatny mod do Starcraft 2 zamienia grę w turowe RPG

Przygody protosów.

Wraz z nową aktualizacją StarCrafta 2 studio Blizzard wydało pierwsze płatne modyfikacje do strategii czasu rzeczywistego, dostępne w formie map w tak zwanym Salonie Gier. Cenę obu ustalono na 4,99 euro (około 21 zł).

Pierwszym z modów jest Ark Star, za którego powstanie odpowiada Daniel Altman o pseudonimie Pirate. Projekt zamienia podstawową wersję produkcji w turowe RPG. Gracze kierują poczynaniami członków Sol Seekers - elitarnego oddziału protosów starających się odnaleźć i zniszczyć tytułową broń.

Podczas zabawy można między innymi gromadzić i tworzyć nowe wyposażenie dla podwładnych. Nie zabrakło również możliwości rozwoju bohaterów oraz odblokowywania kolejnych zdolności, które przydają się w dalszych zmaganiach.

Druga modyfikacja to Direct Strike, czyli ulepszona wersja Desert Strike HotS autorstwa fana znanego jako Tya. Mapa przeznaczona jest do zmagań wieloosobowych - rozgrywka polega na produkowaniu kolejnych żołnierzy i wysyłaniu jednostek na bazę przeciwnika.

Płatna odsłona moda oferuje cztery nowe tryby - między innymi ukrywający twierdzę gracza i pozwalający blokować poszczególnych podwładnych Sabotage oraz umożliwiający swobodną zmianę ras w trakcie zabawy Switch. Do tego kolejne elementy kosmetyczne.

Warto jednocześnie podkreślić, że darmowa edycja modyfikacji nadal będzie dostępna, choć pod nazwą Direct Strike, a nie Desert Strike HotS. Poza tym posiadacze bezpłatnej wersji mogą rywalizować z nabywcami edycji rozszerzonej.

Przedstawiciele studia Blizzard zaznaczają, że część dochodów ze sprzedaży obu modyfikacji powędruje do twórców projektów, czyli Pirate i Tya. Nie jest jednak na razie jasne, jaki procent pieniędzy otrzymają.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze