Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horror kolejnego fana Red Dead Redemption 2 na Stadia. Straci milion dolarów i mnóstwo złota

Wszystko przez pewien kruczek w regulaminie.

Mimo że Stadia i Rockstar pozornie uratowali fanów Red Dead Online przed utratą postępów, drobny kruczek w zasadach przenoszenia zapisów spowoduje, że do kosza zostanie wyrzuconych mnóstwo wirtualnych dolarów i sztabek złota.

Chodzi o regułę, że możliwości transferu podlegają jedynie użytkownicy Stadii, którzy zagrali w Red Dead Redemption 2 przynajmniej raz w ciągu 30 dni od zapowiedzi o zamknięciu usługi - czyli od 29 września.

Jeżeli ktoś zrobił sobie przerwę od gry akurat w tym okresie lub nie grał we wrześniu z jakiegokolwiek innego powodu, nie może ubiegać się o przeniesienie zapisów. Okazuje się, że takich osób jest co najmniej kilka - a zgłoszenia zbiera nie kto inny, jak Colour, a więc słynny fan z 6 tysiącami godzin w Red Dead Online na liczniku.

Colour podał przykład gracza, który w trakcie 3,5 tys. godzin zabawy zgromadził na koncie ponad milion dolarów oraz prawie 1400 sztabek złota. To naprawdę mnóstwo pieniędzy - dobre bronie w RDO kosztują od 200 do 500 dolarów.

Wspomniany gracz nie włączył Red Dead Redemption 2 w podanym okresie, więc straci cały dorobek, co potwierdziła wiadomość wysłana do niego przez Rockstar Games. Firma „przeprasza za niedogodności”, ale najwyraźniej nic się nie da zrobić.

Wciąż dostaję wiadomości od graczy, że support Rockstara nie pozwala im wykonać transferu postępów, bo nie zagrali w ciągu 30 dni od zapowiedzi [wyłączenia Stadii - red.]” - napisał Colour. „Niektórzy mają nawet ponad 2000 godzin”.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze