Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

6000 godzin w Red Dead Online uratowane. Gracze przeniosą zapisy ze Stadii

Szczęśliwe zakończenie.

Rockstar Games potwierdziło, że użytkownicy Google Stadia będą mogli przenieść postępy z Red Dead Online na inne platformy.

Przypomnijmy, że pod koniec września ogłoszono, iż usługa Google Stadia zostanie wyłączona na początku przyszłego roku. Informacja wyjątkowo poruszyła jednego z graczy, który mógł przez to stracić ponad 6 tysięcy godzin postępów w Red Dead Online. W sieci zawrzało od próśb w stronę twórców, aby umożliwili transfer tytułu na inną platformę.

Wygląda na to, że cała sytuacja doczeka się szczęśliwego zakończenia. Firma skontaktowała się z poszkodowanym fanem i potwierdziła, że użytkownicy Google Stadia będą mogli przenieść postępy z gry na inną platformę.

Miło nam poinformować, że aktywni użytkownicy Stadii, którzy grali w Red Dead Online w ciągu 30 dni od ogłoszenia zamknięcia usługi, będą mogli przetransferować gotówkę, sztabki złota, doświadczenie oraz postępy ról na platformy PC, PS4 i Xbox One. Aby to uczynić, należy połączyć grę z kontem Rockstar Social Club a następnie skontaktować się z naszym działem wsparcia” - czytamy w wiadomości od studia.

Rockstar Games to nie jedyna firma, która odpowiedziała na potrzeby użytkowników Stadii. Na podobne działania zdecydowali się również twórcy z Ubisoftu oraz CD Projekt Red, umożliwiając graczom transfer zapisów ze swoich gier.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze