Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Forbidden West - Na czubku lancy

Powrót do Południka, wejście na Iglicę.

Po dosyć długiej pierwszej misji w Horizon Forbidden West pora na chwilę wytchnienia. W tym zadaniu, które opisujemy poniżej, czeka nas tylko jedno wyzwanie wspinaczkowe, a poza tym Aloy nadrobi trochę kontaktów ze starymi znajomymi.

Kiedy skończy się scenka wprowadzająca, masz po prostu podejść do procesora (1) leżącego przed tobą i go zbadać, wciskając trójkąt. Trójkąt to przycisk odpowiadający za wszystkie interakcje z przedmiotami i obiektami.

To aktywuje kolejną, krótką scenkę. Po niej musisz wspiąć się na wysoką iglicę górującą nad miastem. Najpierw wdrap się na słup (2), a z niego przeskoczysz na drewniane rusztowanie, po którym przedostaniesz się wyżej.

Dalej, gdy wejdziesz na wysuniętą, drewnianą belkę, musisz użyć przyciągacza na drugiej belce (3), a potem - po przejściu na drugą belkę - na elemencie iglicy (4), by móc na niego przeskoczyć.

Na iglicy wspinaj się po prostu wyżej. Gdy dotrzesz na wyższy poziom, musisz przeskoczyć w prawo, na wystający fragment (5) konstrukcji. Kiedy Aloy tam wejdzie, zacznie się scenka.

Po scence znajdziesz się z powrotem na ziemi. Podejdź do Varla i Marada, żeby z nimi porozmawiać. Potem musisz użyć warsztatu, który jest na murze (6), ale wcześniej możesz też porozmawiać z paroma postaciami, przy których widzisz białe ikony z wykrzyknikami. To jednak zupełnie opcjonalne.

Kiedy użyjesz warsztatu, by ulepszyć włócznię, ponownie wracaj do Varla i Marada. Podczas rozmowy z nimi możesz wybrać opcję kończącą misję (7), jeśli chcesz już przejść dalej.

Zacznie się dłuższa scenka. Po niej trafisz do pierwszej większej i otwartej lokacji w grze.

Następnie: Horizon Forbidden West - Ku granicy

Spis treści: Horizon Forbidden West - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Horizon Forbidden West - Sięgnąć gwiazd

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze