Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Forbidden West - Ku granicy

Szukanie Erenda i walka z maszynami w Beznadziei.

Do tej pory Horizon Forbidden West jest raczej grą liniową, ale misja Ku granicy wprowadza już namiastkę otwartego świata. Trafisz do lokacji z różnymi pobocznymi zadaniami i aktywnościami.

Główna misja fabularna dotyczy oczyszczania doliny z maszyn, by delegacja mogła bezpiecznie dotrzeć na miejsce pokojowych pertraktacji. Aloy spotka też Erenda, znajomego z poprzedniej gry.


Na tej stronie:


Złomianki

Po dłuższej scence wprowadzającej, kiedy zjedziesz windą do doliny, musisz iść do Złomianek - to tutejsza osada. Idź ścieżką prosto, a zaraz trafisz na pierwsze ognisko (1). Ogniska to punkty zapisu gry, a także darmowej szybkiej podróży. Potem po prostu idź dalej ścieżką, a trafisz do osady. Po drodze - jeśli chcesz - możesz powalczyć z maszynami, które spotkasz.

Podejdź do bramy i porozmawiaj ze strażnikami. Zacznie się scenka przerywnikowa, po której cel się zaktualizuje - najpierw masz ulepszyć swój łuk. Podejdź więc do warsztatu (2), by się tym zająć. Warto też dokonać przy okazji innych ulepszeń ekwipunku.

Teraz twój cel do znalezienie Erenda, który ruszył na południe, by walczyć z maszynami. Obszar, w którym masz go szukać, jest oznaczony na mapie. Jeśli chcesz, możesz też zająć się teraz misjami pobocznymi.


Ślady Erenda

Kiedy trafisz na miejsce poszukiwań Erenda, musisz pomóc oseramskiemu traperowi i pokonać maszyny na polanie. To miejsce to samouczek związany z potykaczami. Zwróć tu uwagę na rozpięte linki (3) w kilku miejscach.

Możesz stanąć za linką, strzelić do maszyny z łuku, by zwrócić jej uwagę, a gdy wróg zacznie do ciebie biec, wpadnie na linkę i zostanie chwilowo sparaliżowany prądem. Możesz wtedy podejść i wykonać z bliska cios krytyczny. Pokonaj maszyny w ten sposób i porozmawiaj z traperem, a następnie użyj fokusa, by dostrzec holograficzne ślady Erenda (4). Podświetl też jego ścieżkę poruszania się.

Po prostu podążając za różowymi holograficznymi śladami dotrzesz w końcu do Erenda. Zacznie się scenka, po której musisz pokonać dwa Kolcogrzbiety. Użyj strzał kwasowych, którymi strzel w zbiorniki (5) z kwasem na grzbiecie maszyny. Po chwili doprowadzi to do wybuchu. Możesz też rozstawić wcześniej potykacze, by się zabezpieczyć.

Po walce koniecznie przeszukaj wraki maszyn, by zebrać trochę zasobów. Następnie porozmawiaj z Erendem, by zacząć dłuższą scenkę.


Oczyść Beznadzieję

Po rozmowie ruszaj oznaczoną trasą do obszaru zwanego Beznadzieją. Dochodzą stamtąd odgłosy wybuchów. Na miejscu zastaniesz wojowników walczących z wieloma Kolcogrzbietami. Musisz pomóc pokonać wszystkie agresywne maszyny.

Zasady są proste:

  • pamiętaj o spowolnianiu czasu (R3 podczas celowania)
  • celuj w czułe punkty, szczególnie w zbiorniki z kwasem
  • używaj strzał kwasowych
  • rozstawiaj potykacze

Walka nie jest zbyt trudna, bo maszyny skupiają się też na atakowaniu innych wojowników, nie skupiając się wyłącznie na Aloy. Wykorzystaj to, by je pokonać. Po starciu porozmawiaj z oznaczoną robotnicą. Wróć do Złomianek i porozmawiaj z Ulvundem, a rozpocznie się scenka kończąca wątek. Potem - też w Złomiankach - porozmawiaj z Vuadisem.

Obaj mężczyźni są oznaczeni ikonami misji, więc znajdziesz ich bez trudu. Rozmowa z Vuadisem zakończy misję i rozpocznie się kolejne zadanie.

Następnie: Horizon Forbidden West - Ambasada

Spis treści: Horizon Forbidden West - Poradnik, Solucja

Poprzednie: Horizon Forbidden West - Na czubku lancy

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze