Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Forbidden West będzie pełne mieszkańców. Zwiastun prezentuje plemiona

Sześć frakcji.

Sony opublikowało nowe wideo poświęcone Horizon Forbidden West. Nagranie prezentuje plemiona, których przedstawicieli Aloy spotka podczas przygody.

Pierwsze dwa to frakcje znane już z poprzedniej części cyklu. Oseram to budowniczy, którzy są bardziej zaawansowani technologicznie niż pozostałe ugrupowania, a Carja bronią swojego królestwa przed niebezpieczeństwami napływającymi z nieznanego Zachodu.

Pozostałe zadebiutują w Horizon Forbidden West. Utaru to plemię, o którym jedynie wspomniano w pierwszej odsłonie - w kontynuacji odegra istotną rolę, zaś gracze trafią do jego rodzinnej krainy o nazwie Plainsong.

Kolejnym stronnictwem jest Tenakht. Składa się z trzech klanów, które zjednoczyły się po latach krwawych wojen, by stawić czoła większemu zagrożeniu - rebeliantom z Regalla, czyli piątej frakcji.

W planach jeszcze szóste plemię, którego jednak na razie nie ujawniono. Jak mówi Aloy w nagraniu, krążą pogłoski, że jest znacznie silniejsze od pozostałych - przedstawiciele ugrupowania pokonali wybrzeże w poszukiwaniu sekretów.

Horizon Forbidden West ukaże się 18 lutego na PS5 i PS4.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze