Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hogwarts Legacy trafi na Switcha ze sporym opóźnieniem

W trosce o jakość.

Wygląda na to, że deweloperom ze studia Avalanche Software wyczerpały się zasoby szczęścia. Premiera Hogwarts Legacy na konsoli Nintendo Switch została opóźniona o kilka miesięcy. Nowa data debiutu to 14 listopada.

Niezwykle udana premiera na konsolach starszej generacji pozwalała wierzyć, że wydanie na Switcha okaże się równie wielkim sukcesem. Twórcy wolą najwyraźniej nie ryzykować wypuszczenia niedopracowanego produktu, dlatego opóźnili debiut o niecałe cztery miesiące. Do tej pory terminem pozostawał 25 lipca.

Hogwarts Legacy zadebiutuje na Nintendo Switch 14 listopada 2023 roku. Wiemy, że fani nie mogą się doczekać gry na Switchu, dlatego zapewnienie jak najlepszych wrażeń jest naszym najwyższym priorytetem. Dziękuję za Waszą cierpliwość” - napisano w pozbawionym zbędnych ozdobników komunikacie.

Pozostaje trzymać kciuki, że dodatkowy czas pozwoli dopracować grę do stanu możliwie najbliższego perfekcji. Wbrew obawom dużej części graczy, edycja na PlayStation 4 i Xbox One nie rozczarowała. Avalanche Software wycisnęło z leciwych już urządzeń ostatnie soki, dzięki czemu gra wygląda i działa zadziwiająco dobrze.

Warto również wspomnieć, że premierze na starszej generacji towarzyszyła całkiem spora aktualizacja. Najnowszy patch wprowadził do gry ponad 500 pomniejszych zmian. Otrzymaliśmy między innymi tryb arachonofobii, który zmienia wszystkie pająki w bardziej potulne stworzenia. Poprawiono także wydajność, a także wyeliminowano garść błędów na wszystkich platformach.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Hogwarts Legacy

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze