Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hogwarts Legacy na PS4 to pozytywne zaskoczenie. Zobaczcie grę na poprzedniej generacji

Dziś premiera.

Większość osób, które zagrały w Hogwarts Legacy w okolicach premiery, zdążyła już zapewne zapomnieć o Hogwarts Legacy, ale dzisiaj - 5 maja - gra debiutuje na poprzedniej generacji konsol. Materiały w sieci sugerują, że old-genowa wersja nie zawodzi, choć większość pokazuje tylko edycję na PS4.

Wygląda na to, że deweloperzy z Avalanche Software nie zawiedli i z rosmysłem dobrali obszary graficzne, z których odjęto nieco wodotrysków, by utrzymać płynny framerate. Mniejszą szczegółowość otoczenia i postaci widać od razu, ale różnice rzucają się w oczy znacznie mniej przy porównaniu z next-genowym trybem wydajności, który wygląda nieco gorzej niż tryb jakości.

Zgodnie z testem przeprowadzonym przez ElAnalistaDeBits, na bazowym PS4 gra działa w rozdzielczości 1600x900, a na PS4 Pro - w 1920x1080. Dla porównania, rozdzielczość na PS5 w trybie jakości wynosi 3200x1800.

Największym zaskoczeniem może być jednak wspomniany już framerate. W trybie odblokowanych FPS-ów, Hogwarts Legacy dociera na bazowym PS4 i PS4 Pro nawet do okolic 50 klatek na sekundę, co jest godnym podziwu wyczynem. Jest też wariant zablokowany, który utrzymuje stałe 30 FPS.

Brak dysku SSD w konsolach starszej generacji daje się oczywiście we znaki, więc o ile na PS5 wczytywanie gry zajmuje 5 sekund, na PS4 i PS4 Pro trzeba poczekać już ok. 40 sekund. Mimo wszystko jest to zadowalający wynik.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Hogwarts Legacy

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.
Komentarze