Skip to main content

Hogwarts Legacy tak popularny w Polsce, że przez chwilę brakowało gry w sklepach

Zapasy uzupełnione.

Hogwarts Legacy zbiera świetne recenzje i przychylne opinie graczy, a w niektórych sklepach zabrakło towaru. Dystrybutor uspokaja i zapewnia, że nowa partia gier została już wysłana.

Chyba nikt nie spodziewał się aż tak dużego sukcesu Hogwarts Legacy, tymczasem gra osadzona w uniwersum Harry'ego Pottera rozchodzi się jak świeże bułeczki. W wielu sklepach stacjonarnych - zwłaszcza tych w mniejszych miejscowościach - zaczęło ponoć brakować pudełek z Dziedzictwem Hogwartu.

Problem ze znalezieniem fizycznej kopii zaczęli zgłaszać sami gracze, którzy pisali o tym na przeróżnych grupach czy w komentarzach pod filmami i artykułami na temat produkcji Avalanche Software. Jeżeli również spotkaliście się z pustymi półkami w sklepach, to mamy dobrą wiadomość.

Firma Cenega poinformowała, że jeszcze przed weekendem do sklepów w całym kraju wysłane zostały świeże dostawy gry. Pudełka powinny już dotrzeć do sprzedawców lub dotrą wkrótce, więc nie powinno być więcej problemów z dostępnością. Polski dystrybutor Hogwarts Legacy zapewnia również, że na bieżąco monitoruje sytuację i w razie potrzeby wysłane zostaną kolejne dostawy.

Hogwarts Legacy zadebiutowało w ubiegły piątek i szturmem podbiło serca graczy. Gra w serwisie Metacritic może pochwalić się wśród recenzentów średnią ocen 90% (Xbox Series X/S), 85% (PS5) oraz 84% (PC). Zdaje się, że kontrowersje związane ze światopoglądem autorki powieści o Harrym Potterze nie wpłynęły zanadto na sprzedaż produkcji.

Zobacz także