Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hogwarts Legacy podbija serca graczy. Lawina pozytywnych ocen gry

Choć wciąż są problemy.

Wczoraj odbyła się oficjalna premiera Hogwarts Legacy na PC i konsolach obecnej generacji. Zgodnie z przewidywaniami, tytuł zbiera świetne oceny i bije kolejne rekordy popularności.

Jak dowiadujemy się ze statystyk serwisu SteamDB, w ciągu ostatnich 24 godzin na samym Steamie grało w tym samym czasie ponad 693 tysięcy graczy. Tytuł zdążył już zebrać ponad 28 tysięcy recenzji, w tym 94% pozytywnych. To zdecydowanie jedna z największych premier w historii platformy.

Równie wysokie oceny znajdziemy w serwisie Metacritic. Dzieło studia Avalanche Software może pochwalić się oceną 91 punktów na PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Odrobinę mniej kolorowo jest w przypadku użytkowników PC - tutaj wynik waha się w okolicach 86 punktów.

Gracze są zgodni co do największych zalet produkcji. Chwalony jest przede wszystkim magiczny klimat, dobrze zaprojektowany otwarty świat i wciągająca rozgrywka. Problemem wciąż pozostaje jednak optymalizacja gry. Wielu internautów skarży się na spadki wydajności nawet na najmocniejszym sprzęcie. Pozostaje mieć nadzieje, że odpowiedni patch jest już w drodze.

Przypomnijmy, że choć Hogwarts Legacy oficjalnie zadebiutowało wczoraj, to gracze, którzy zakupili przedpremierowo edycję Deluxe, mogli cieszyć się grą już od 7 lutego. Użytkownicy konsol starszej generacji, czyli PS4 i Xbox One zagrają 4 kwietnia, a posiadacze Nintendo Switch - 25 lipca.

Co ciekawe, choć produkcja dopiero co zadebiutowała, to już trwają prace nad przeniesieniem jej do trybu VR. Autor modyfikacji opublikował niedawno pierwszą prezentację rozgrywki i zapewnił, że na zwiedzanie Hogwartu w wirtualnej rzeczywistości nie będziemy długo czekać.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Hogwarts Legacy

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze