Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hitman 3 na Epic Games Store bez opcji importu zawartości starszych części ze Steama

Wbrew wcześniejszym zapewnieniom.

  • Do Hitman 3 na Epic Games Store gracze nie przeniosą lokacji ze starszych części na Steamie
  • To zmiana początkowych planów
  • Nowa osłona cyklu jest tytułem na roczną wyłączność sklepu twórców Fortnite

Hitman 3 umożliwi przeniesienie lokacji z poprzednich części cyklu, o ile posiadamy starsze gry. IO Interactive ujawniło jednak, że wbrew obietnicom, do wersji Epic Games Store nie będzie można zaimportować zawartości z wcześniejszych odsłon dostępnych na Steamie.

„Zrobiliśmy wszystko, by proces był płynny i przyjazny dla gracza. Ze względu na różne okoliczności, które są poza naszą kontrolą, chcemy poinformować, że dla użytkowników PC przebiegnie on nieco inaczej niż początkowo planowaliśmy” - tłumaczą twórcy na swojej stronie internetowej.

Przez rok od premiery Hitman 3 na komputerach osobistych oferowany będzie wyłącznie w Epic Games Store. Posiadacze poprzednich odsłon na Steamie nie otrzymają więc możliwości bezpłatnego przeniesienia starszej zawartości.

Duży problem jest w przypadku drugiej części, która do tej pory nie pojawiła się w sklepie autorów silnika Unreal Engine. Studio IO Interactive jest świadome kłopotów, dlatego przez czternaście dni od debiutu nowej gry na platformie twórców Fortnite będzie można kupić pakiet map i lokacji z Hitman 2 w cenie niższej o 80 procent.

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku pierwszej odsłony, ponieważ gra niedawno było dostępna za darmo w Epic Games Store. Dla osób, które nie odebrały wówczas tytułu, przygotowano bezpłatny pakiet zawartości - do odebrania przez nabywców Hitman 3 w ciągu dziesięciu dni od premiery produkcji.

IO Interactive zapewnia, że gracze bez problemu do nowszej części na Epic Games Store przeniosą postępy w rozgrywce z wcześniejszych gier w wersji Steam. Żadne kłopoty nie powinny też wystąpić w imporcie starszych lokacji na konsolach. Gra ukaże się 20 stycznia.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze