Skip to main content

Hellblade 2 wciąż imponuje. Nowy gameplay z mocnej gry Microsoftu

Daty premiery wciąż brak.

Na Xbox Games Showcase nie mogło zabraknąć Senua's Saga: Hellblade 2. Zobaczyliśmy nowy gameplay - niestety dość krótki i pozbawiony walki, ale wystarczający, by wciąż uznawać ten tytuł z jeden z najciekawszych wśród propozycji Microsoftu na kolejne lata.

Tak jak w pierwszej części, fabuła jest dość nieoczywista i trudno coś wywnioskować z tak krótkiego fragmentu pozbawionego kontekstu. Tytułowa bohaterka znajduje się w tajemniczej jaskini w celu otrzymania pewnej wiedzy, która ma jednak swoją cenę. Sequel ponownie podejmuje trudny temat zaburzeń psychicznych, więc raz jeszcze usłyszymy szepczące z każdej strony głosy w głowie Senui, co było właściwie znakiem rozpoznawczym „jedynki”.

Ninja Theory raz jeszcze serwuje nam mroczny i przygnębiający klimat i stawia na walkę wręcz. Tym razem deweloperzy podeszli do niej znacznie poważniej. Melina Juergens, która ponownie wcieliła się w role Senui, przez kilka lat trenowała pod okiem mistrzów walki, by przenieść do gry jak najbardziej realistyczne animacje. Szkoda tylko, że dziś ich nie zobaczyliśmy.

Gra z pewnością imponuje jednak poziomem oprawy wizualnej. Wrażenie robi między innymi szczegółowość modeli postaci i ich mimika, osiągnięta dzięki współpracy z Epic Games i wykorzystaniu ich narzędzia MetaHuman. Pozwala ono deweloperom w prosty sposób projektować bohaterów na poziomie, który bez tej technologii wymagałby znacznie więcej pracy.

Jeśli chodzi o premierę, nic się nie zmieniło i niestety wciąż nie poznaliśmy konkretnej daty. Zagramy dopiero w 2024 roku, na Xbox Series X/S i PC.

Read this next