Skip to main content

Hellblade 2 imponuje realizmem. Twórcy chwalą się mimiką na Unreal Engine 5

Pierwszy materiał od 9 miesięcy.

Epic Games pochwaliło się nową techniką tworzenia realistycznych ludzkich twarzy oraz animowania ich mimiki na silniku Unreal Engine 5. Za przykład posłużyło Senua’s Saga: Hellblade 2, o którym nie słyszeliśmy już od 9 miesięcy.

Pokaz zaprezentowano podczas panelu State of Unreal na imprezie Game Developers Conference. Twarz Senui wygenerowano dzięki jednemu z flagowych produktów Epic Games - narzędziu MetaHuman, które ma pozwolić deweloperom w prosty sposób kreaować postacie i ich mimikę na poziomie, który bez tej technologii wymagałby znacznie więcej pracy.

- To narzędzie w chmurze pozwala na tworzenie fotorealistycznych cyfrowych ludzi do gry lub doświadczenia, z prostotą kreatora postaci z gier RPG, ale z poziomem realizmu i personalizacji, którego nigdy wcześniej nie widzieliśmy - tłumaczy cytowany przez VGC szef technologii w Epic Games, Kim Librerim.

MetaHuman jest zdolne do imponujących wyczynów nawet bez specjalistycznego sprzętu. Podczas konferencji, wcielająca się ponownie w postać Senui Melina Juergens wyszła na scenę i wypowiedziała krótki monolog, który został nagrany... smarftonem. Następnie mimikę aktorki przeniesiono na różne postacie. Możecie to zobaczyć na poniższym filmie.

Senua’s Saga: Hellblade 2 zmierza na PC oraz Xbox Series X/S, ale wciąż nie znamy daty premiery. Twórcy ze studia Ninja Theory rzadko dzielą się materiałami z gry, ale wszystkie wywołują pozytywne reakcje i zachwyt graczy. Wystarczy wspomnieć choćby gameplay z 2021 roku.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Zobacz także