Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hearthstone: Koboldy i Katakumby - premiera 8 grudnia

Trzy dodatki w przyszłym roku.

Blizzard poinformował, że rozszerzenie Koboldy i Katakumby do karcianki Hearthstone ukaże się już pod koniec przyszłego tygodnia, 8 grudnia.

Już teraz można składać zamówienia przedpremierowe. Zestaw 50 paczek z kartami kosztuje 49,99 euro (ok. 210 zł) i zapewnia dodatkowo nowy, błyszczący rewers o nazwie „Za Skarby!”.

Nie może zabraknąć skarbów

Z okazji premiery rozszerzenia wszyscy zainteresowani otrzymają 3 pakiety kart z Koboldów i Katakumb oraz losową legendarną broń - za darmo. Do tego trzy jednorazowe zadania związane z podziemnymi wyprawami, do wykonania jedno po drugim. Każde z nich zapewni kolejną paczkę kart.

Zapowiedziany na tegorocznym BlizzConie dodatek to oczywiście mnóstwo całkiem nowych kartoników - łącznie aż 135.

Pojawi się też nowe słowo kluczowe na kartach: Rekrutuj. Takie kartoniki natychmiast przyzywają stronników z naszej talii. Niektóre wzywają stronników, którzy spełniają określony warunek, inne rekrutują losowo wybrane jednostki.

Najważniejszą innowacją jest zapewne nieskończona przygoda. Za każdym razem, gdy zaczynamy loch, wybrana talia oraz postać będą stopniowo rosnąć w siłę. Zadaniem jest pokonanie ośmiu bossów o rosnącym poziomie trudności, wybieranych z puli blisko pięćdziesięciu przeciwników.

W określonych momentach przygody gracze będą mieli okazję na dodanie potężnych skarbów do talii. Karty te są niezwykle mocne i dają nowe możliwości przy trudniejszych spotkaniach w lochach.

Jednocześnie Blizzard potwierdził w rozmowie z serwisem Metabomb, że w przyszłym roku Hearthstone wzbogaci się o kolejne trzy większe rozszerzenia, każde zawierające treści dla pojedynczego gracza oraz - oczywiście - kolejne kartoniki do talii.

Taki system przyjęto w lutym. Wcześniej rok w Hearthstone wyglądał następująco: pełne rozszerzenie wprowadzające około 130 kart na początku roku, przygoda z ok. 45 kartami w połowie roku i kolejne rozszerzenie z ok. 130 kartami pod koniec roku.

Rok 2017 zmodyfikował te plany i zapewnił „tylko” trzy dodatki liczące około 130 jednostek i czarów każdy, po jednym w drugim, trzecim i - teraz - czwartym kwartale.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze