Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hades - Obol i Studnia Charona: jak zdobyć, co można kupić

Główna waluta podziemnego przewoźnika.

Jednym z artefaktów, a w zasadzie walutą, pojawiającym się w grze Hades jest Obol Charona. Jest to charakterystyczna, złota moneta (1) ze znajdującym się na niej wykrzyknikiem. Aktualną ilość oboli (2) możesz sprawdzić w prawym dolnym narożniku ekranu.

Gdzie i na co można wydawać obole? Są dwie główne możliwości. Pierwsza z nich to sklep Charona (3), na co pewien czas trafisz podczas podejmowania prób ucieczki na powierzchnię. Zazwyczaj możesz u niego kupić zdrowie lub ulepszenie dla bohatera.

Cena towaru zawsze jest wyświetlana nad nim. Aby go zakupić wystarczy wybrać interesujący przedmiot i wejść z nich w interakcję. Warto wiedzieć, że z Charonem (4) możesz także porozmawiać, a nawet podarować mu prezent w postaci nektaru.

Druga możliwość, to skorzystanie z tak zwanej Studni Charona (5), która również pojawia się co pewien czas w pewnych lokacjach.

W tym przypadku będziesz mógł zainwestować obole między innymi w inne dobre, pokroju ciemności (6) lub skorzystać z różnych bonusów (7) dla bohatera. Warto jednak pamiętać, że większość ze wzmocnień pochodzących ze Studni Charona ma charakter czasowy, najczęściej ograniczony do określonej liczby potyczek (8).

W jaki sposób zdobywać obole? Najczęściej będą wpadać do kiesy bohatera podczas eksploracji kolejnych lokacji. Oprócz tego możesz korzystać z różnych Darów bogów, które zapewniają dopływ gotówki, rozwinąć specjalną umiejętność w Lustrze Nocy lub inwestować w niektóre projekty u Wykonawcy Domu.

Następnie: Hades - Ciemność i Lustro Nocy: jak zdobyć, do czego służy

Poprzednio: Hades - Przeklęty Handlarz: co można kupić

Spis treści: Hades - poradnik i najlepsze porady

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze