Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W jeden z najlepszych indyków ostatnich lat zagramy wkrótce na telefonach

Hades zmierza do Netflix Games.

Studio Supergiant Games ogłosiło, że Hades - jedna z najlepiej ocenianych gier ostatnich lat - trafi na urządzenia z system iOS. Tytuł będzie jednak dostępny wyłącznie dla abonentów Netflixa, w ramach usługi Netflix Games.

Z radością ogłaszamy, że nasza nagrodzona tytułem Gry Roku produkcja roguelike dungeon crawler - Hades - zmierza na urządzenia z systemem iOS, w tym iPhone'y i iPady, dzięki uprzejmości Netflix Games” - czytamy na oficjalnym blogu studia. W ogłoszeniu zabrakło niestety informacji o potencjalnej dacie premiery. Wiadomo jedynie, że mowa o 2024 roku.

Usługa Netflix Games dostępna jest dla wszystkich subskrybentów Netflixa, niezależnie od wykupionego pakietu. Twórcy zapewniają, że gra powinna zadziałać na urządzeniach z system iOS 16 i nowszym, ale konkretne zalecenia sprzętowe zostaną podane w przyszłości. Studio nie ma w planach wydania wersji na telefony z system Android, ale jest szansa, że tytuł zostanie po jakimś czasie udostępniony do pobrania przez App Store.

Niewykluczone, że wydanie gry na telefony zbiegnie się z premierą sequela. Wedle zapowiedzi, Hades 2 powinien zadebiutować w fazie wczesnego dostępu w drugim kwartale przyszłego roku, a więc jeszcze przed latem. Z początku tytuł będzie dostępny do kupienia wyłącznie przez Steam i Epic Games Store.

Wracając jeszcze do „jedynki”, Hades zadebiutował oficjalnie w 2020 roku i błyskawicznie podbił serca fanów roguelike'ów i greckiej mitologii. W grze wcielamy się w Zagreusa - syna Hadesa - którego celem jest ucieczka z podziemi i odnalezienie matki. Zadanie nie należy do najłatwiejszych, więc po drodze odnosi kolejne porażki, po których staje się coraz silniejszy. Produkcja zdobyła nagrodę gry roku od Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych, a także tytuł najlepszej gry niezależnej na The Game Awards 2020.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Hades

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Nintendo Switch

Related topics
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze