Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GTA 5 - aktor wcielający się we Franklina chciał zrezygnować już pierwszego dnia pracy

Niewiele brakowało.

Franklin jest jednym z trzech głównych bohaterów GTA 5. Zapadł w pamięć graczom między innymi dzięki wcielającemu się w postać Shawnowi Fonteno, który - jak się okazuje - był bliski zrezygnowania z projektu.

W wydanej w ubiegłym miesiącu biograficznej książce „Game Changer: My Journey From the Streets to Your Video Game Console” aktor ujawnił zakulisową ciekawostkę o produkcji Rockstara. Artysta niemal porzucił prace nad grą już pierwszego dnia.

Fontano tłumaczy, że zgadzając się na angaż w GTA 5 nie wiedział, że będzie musiał podkładać głos Franklinowi i brać udział w sesjach motion-capture na potrzeby animacji, co wiąże się z noszeniem specjalnego kombinezonu.

Aktor wspomina, że w momencie, kiedy uświadomił sobie, że musi pracować w ciasnym, przylegającym do skóry stroju, nabrał wątpliwości. Udał się do garderoby, gdzie powiedział producentom, że nie da rady zrealizować projektu.

Ostatecznie Fontano zgodził się nie rezygnować, ale pod jednym warunkiem - specjalne kombinezony mieli założyć również pozostali członkowie ekipy rejestrującej sesje motion-capture, dzięki czemu odtwórca roli Franklina czuł się pewniej.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze