Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gry na VR - projekty wirtualnej rzeczywistości z targów E3 2016

Najważniejsze produkcje na Oculus Rift, HTC Vive i PlayStation VR.

Wielu producentów i wydawców zaprezentowało na tegorocznych targach E3 szereg produkcji tworzonych z myślą o rzeczywistości wirtualnej. Poniżej znajdziecie pełną listę tytułów VR ujawnionych w Los Angeles, a także materiały wideo z gier zapowiedzianych już jakiś czas temu.

Star Trek: Bridge Crew VR

Ubisoft pracuje nad produkcją, która pozwoli usiąść w fotelu - w wirtualnej rzeczywistości - na mostku statku U.S.S. Aegis w świecie Star Treka. Gra zmierza na HTC Vive, Oculusa i PS VR.

Twórcy kładą duży nacisk na wspólną zabawę z trójką innych graczy. Współpraca jest niezbędna, by odpowiednio manewrować okrętem i radzić sobie z zagrożeniami. Możliwa będzie też gra w pojedynkę. Projektanci przygotują szereg misji fabularnych.

Eagle Flight VR

Kolejny tytuł od Ubisoftu pozwoli wcielić się w orła i szybować nad Paryżem. W tej grze również istotny jest aspekt sieciowy. Maksymalnie czworo graczy może - w dwuosobowych zespołach - rywalizować o zdobywanie punktów.

Ruchami głowy wyznaczamy kierunek lotu, a triggery kontrolera służą do przyspieszania lub zwalniania. Jeden z przycisków - w trybie rywalizacji - odpowiada też za strzał falą dźwiękowej.

Eagle Flight trafi na Vive, Oculus Rift i PlayStation VR jesienią.

Batman Arkham VR

Deweloperzy ze studia Rocksteady nie rozstają się z Człowiekiem Nietoperzem - pracują nad grą tworzoną z myślą o technologii VR. Nieznane są żadne szczegóły na temat projektu, a zwiastun sugeruje, że nie zabraknie Jokera.

Arkham VR trafi tylko na PS VR. Premiera w październiku.

Here They Lie VR

Kolejny tytuł na wyłączność PlayStation VR to horror, w którym gracze eksplorują tajemniczą, niebezpieczną i przerażającą krainę koszmaru. Twórcy stawiają na surrealistyczną atmosferę i obecność dziwnych, niepokojących zjawisk. Nie wiadomo, czy zaimplementowano system walki.

Gra ukaże się jesienią.

Farpoint VR

Fabuła Farpoint opowiada o naukowcy badającym anomalie przy Jowiszu. W trakcie wyprawy bohater zostaje przeniesiony do innego wymiaru i musi się z niego wydostać. Podstawą rozgrywki będzie eksploracja dziwnej krainy, ale gra zaoferuje też fragmenty, w których trzeba będzie pociągnąć za spust.

Gra trafi na PS VR. Data premiery nie jest znana.

Serious Sam VR: The Last Hope

Deweloperzy ze studia Croteam zapowiedzieli nową odsłoną cyklu Serious Sam, przygotowywaną z myślą o wirtualnej rzeczywistości. W grze zmierzymy się z charakterystycznymi i rozpoznawalnymi monstrami z poprzednich części serii.

Podczas walki bohater będzie stał w miejscu. Decydując się na takie rozwiązanie twórcy chcą zapobiec problemom z zawrotami głowy, które mogą się pojawić, gdy postać w grze się porusza, a użytkownik siedzi w fotelu lub stoi bez ruchu.

Wczesna wersja gry zadebiutuje latem. The Last Hope trafi na Vive i Oculus Rift.

Star Wars Battlefront: X-Wing VR Mission

Nowy projekt od studia DICE i Criterion pozwoli wcielić się w pilota myśliwca X-Wing w - jak sugeruje tytuł - jednej misji. Szczegóły nie są znane. Nie wiadomo, czy otrzymamy samodzielny produkt, czy też dodatek do Star Wars Battlefront.

X-Wing VR Mission trafi wyłącznie na PlayStation VR.

Giant Cop

W tej niezależnej produkcji gracze wcielą się w ogromnego policjanta, który pomaga mieszkańcom Micro City. Zajmiemy się poszukiwaniem zaginionych przedmiotów, wyrzucaniem - dosłownie - nudystów z plaży lub tłumieniem protestów przy użyciu cysterny.

Data premiery nie jest jeszcze znana. Zapowiedziano wyłącznie wersję na Oculus Rift.

Resident Evil 7

Produkcja Capcomu będzie wspierać rzeczywistość wirtualną. Nowy Resident Evil to horror z perspektywą FPP, w których można wyczuć inspiracje tytułami takimi jak P.T. Twórcy zrywają z nastawieniem na akcję i strzelanie.

Premiera w styczniu 2017 roku.

Fallout 4 i Doom

Przedstawiciele Bethesdy zapowiedzieli podczas konferencji przed targami E3, że już w 2017 roku Fallout 4 doczeka się oficjalnego wsparcia dla rzeczywistości wirtualnej, a konkretnie - dla gogli HTC Vive.

Doom także będzie dostępny na urządzeniu od HTC, ale nieznana jest jeszcze data premiery nowej funkcji.

Zobacz także:

Tagi

Komentarze