Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracze niezadowoleni z mikropłatności w H1Z1 od Sony Online Entertainment

Wczesna wersja survivalowej produkcji zadebiutowała na Steamie.

H1Z1 od Sony Online Entertainment zadebiutowało dziś w nocy w dziale Wczesnego Dostępu na Steam. Od tego czasu wielu użytkowników zdążyło wyrazić niezadowolenie z obecnych w grze mikropłatności.

Może samochody też zaczną spadać z nieba?

Krytyka pojawia się przede wszystkim na forum Reddit oraz na Steamie. Ponad 1300 recenzji na 2900 wszystkich opinii na platformie Valve to oceny negatywne, których autorzy krytykują przede wszystkim model płatności.

Deweloperzy od dawna zapowiadali, że w H1Z1 znajdą się mikrotransakcje, a gra oparta będzie na modelu Free to Play. Obiecywano jednak, że system zakupów będzie sprawiedliwy.

John Smedley, szef Sony Online Entertainment, zapewniał, że nie pojawi się możliwość kupowania broni lub amunicji. Tymczasem, okazało się, że we wczesnej wersji H1Z1 za prawdziwe pieniądze można kupić przedmiot aktywujący zrzut zasobów. Skrzynie trafiające na mapę w ten sposób mogą zawierać między innymi pistolety, karabiny oraz różne rodzaje amunicji.

Kupienie zrzutu skrzyni nie gwarantuje co prawda otrzymania przedmiotów - łup mogą nawet zabrać nam inni gracze, którzy też dostrzegą samolot. Mimo wszystko, takie rozwiązanie wywołało falę krytyki - tym bardziej, że zrzuty zazwyczaj lądują niedaleko użytkownika, który je wzywa.

Poza tym, wielu graczy narzeka także na błędy techniczne. Problemy z połączeniem, lagi oraz długie kolejki oczekiwania w kolejce do wejścia na serwer to najczęściej pojawiające się skargi. Szczególnie niezadowoleni wydają się fani z Europy - serwerów z tego regionu jest obecnie zaledwie kilka, przez co są bardzo zaludnione.

H1Z1 to symulator przetrwania w świecie opanowanym przez zombie. Gracze muszą zdobywać pożywienie i ekwipunek. Twórcy zaprojektowali między innymi system budowania skromnych baz oraz jazdy samochodami. Wczesna wersja kosztuje 86 zł. Finalne wydanie będzie dostępna nie tylko na PC, lecz także na PlayStation 4.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

H1Z1

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
PC
O autorze
Komentarze