Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracze już tworzą pierwsze statki ze Starfield. Pomogły zwiastuny

I odrobina kreatywności.

Najwięksi fani Starfielda rozpoczęli już proces tworzenia wymarzonych statków kosmicznych, nie zważając na to, że do oficjalnej premiery pozostały jeszcze niecałe dwa miesiące. Pomocne okazały się programy graficzne oraz... zwiastuny gry.

Jak możemy się dowiedzieć z obserwacji serwisu PCGamer, jednym z najpopularniejszych wątków na forum Reddit poświęconemu Starfield została zabawa w tworzenie własnych statków kosmicznych. Więszość projektów prezentuje się na tyle dobrze, że można by pomyśleć, iż powstały w jakimś oficjalnym programie udostępnionym przez deweloperów z Bethesdy.

Some ships i made in photoshop
by u/__ass in Starfield

Prawda jest jednak o wiele bardziej zaskakująca. Statki powstają bowiem dzięki połączeniu możliwości programów graficznych (najczęściej wymieniany jest Photoshop) oraz opublikowanych do tej pory zwiastunów. Na części materiałów pojawiały się ujęcia statków, a nawet systemu ich tworzenia, więc spostrzegawczy gracze mieli z czego wybierać.

My attempt at a VERY BAD millennium falcon
by u/__ass in Starfield
Oczywiście nie mogło zabraknąć kultowego Sokoła Millenium

Nie da się ukryć, że Starfield aż prosi się o jakiś program, który pozwoliłby na przedpremierowe projektowanie własnych statków, nawet jeśli nie trafiłyby ostatecznie do gry. Z podobnego zabiegu skorzystali twórcy nowej odsłony Saint's Row, udostępniając graczom rozbudowany kreator postaci, którą następnie dało się wyeksportować do rozgrywki.

Wygląda jednak na to, że pierwsze, oficjalne pojazdy kosmiczne stworzymy dopiero 6 września, gdy Starfield zadebiutuje na PC oraz konsolach Xbox Series X/S. Twórcy obiecywali, że personalizacja statków będzie niezwykle złożona, ale gracz nie będzie musiał osobiście zajmować się każdym szczegółem (choć nic nie stoi temu na przeszkodzie).

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze