Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracz rozegrał 333 sezony i 1940 godzin w Football Manager - nowy rekord Guinnessa

Ponad 15 tysięcy stoczonych meczów.

Sepp Hedel ustanowił nowy rekord Guinnessa, tocząc najdłuższą rozgrywkę w Football Manager. Gracz z Niemiec rozegrał łącznie 333 sezony, co odpowiada 1940 godzinom zabawy czasu rzeczywistego.

Drużyny prowadzone przez użytkownika stoczyły łącznie 15678 meczów, wygrywając 11217, przegrywając 2464 i remisując 1997. Ponadto zdobyły w sumie 729 pucharów i zwyciężyły w 258 ligach.

Warto zaznaczyć, że dotychczasowy rekord świata należał do gracza z Polski. 38-letni Michał Leniec kierując Lechem Poznań rozegrał 221 sezonów i 14381 spotkań, a podczas rozgrywki wywalczył 700 trofeów.

Sepp Hedel (źródło: Księga Rekordów Guinnessa)

Przygoda Hedela z piłkarskim cyklem trwa od 2015 roku, ale obecnie najdłuższą karierę rozpoczął dopiero Football Manager 2017, gdy wyjechał do Afryki. Po powrocie do domu kontynuował zabawę, choć przyznaje, że ze względu na obowiązki postępy były wolniejsze.

Jednym z warunków Księgi Rekordów Guinnessa był zakaz sztucznego wydłużania czasu rozgrywki poprzez branie urlopów w grze - przerwa mogła stanowić jedynie 5 procent zmagań. Niemiec nie skorzystał jednak z opcji.

Football Manager 2020 zadebiutuje w listopadzie

Hedel wyjaśnia, że szczególną przyjemność sprawiało prowadzenie mniejszych drużyn. Wyzwaniem stanowiło dowodzenie indyjskim klubem Bengaluru, który miał bardzo ograniczone możliwości finansowe.

Niemiecki gracz najmilej wspomina pierwsze wygrane zespołem FC United of Manchester przeciwko dużym ekipom pokroju Manchester City i Manchester United, a także zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

Źródło: Księga Rekordów Guinnessa

Następnie: Mr. X z Resident Evil trafi do Monster Hunter World - jako sojusznik

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze