Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gods & Monsters - premiera i najważniejsze informacje

Fabuła, mitologia, bohater i walka.

Gods & Monsters to bajkowa, przygodowa gra akcji od Ubisoftu, inspirowana gracką mitologią. Za produkcję odpowiadają doświadczeni twórcy Assassin's Creed Odyssey.

Przemierzamy w niej otwarty na eksplorację, fantastyczny świat, wypełniony mitologicznymi stworzeniami. Nie zabraknie walki z wrogami znacznie większymi niż główny bohater.

Być może produkcja stanowi odpowiedź Ubisoftu na cykl The Legend of Zelda - założenia rozgrywki są podobne.

  • Premiera: 2020
  • Platforma: PC, PS4, Xbox One, Switch
  • Wersja językowa: brak informacji
  • Producent: Ubisoft
  • Wydawca: Ubisoft
  • Wydawca PL: Ubisoft

Data premiery

Gods & Monsters początkowo miało zadebiutować pod koniec lutego, ale datę przełożono na okres jesienny 2020 roku. Produkcja będzie dostępna w ramach subskrypcji uPlay+.

Doskoczy?

Dobra wiadomość jest taka, że gra trafi na wszystkie konsole aktualnej generacji - PC, PlayStation 4, Xbox One, a nawet Switch.


Fabuła

Akcja produkcji rozgrywa się na Wyspie Błogosławionych - magicznej, bajkowej krainie, którą nawiedzają różne stworzenia, również te niebezpieczne. Twórcy chcą, żeby gra przypominała opowieść z książki, czemu służy między innymi mocno kolorowy styl graficzny. Nasze poczynania najprawdopodobniej będzie też komentował narrator.

Jak w bajce

Wcielamy się w zagubionego wojownika lub wojowniczkę o imieniu Fenyx. Bogowie zwracają się do protagonisty o pomoc. Padli ofiarą jednego z najgroźniejszych kreatur w greckiej mitologii - Tyfona, przypominającego ptaka stwora, który zaatakował niebo.

Zadaniem Fenyx jest pokonanie Tyfona i przywrócenie mocy bogom. Ci jednak nie zostawili bohatera/bohaterki na pastwę losu, bo użyczyli postaci części swojej potęgi, dzięki czemu dysponuje umiejętnościami wykraczającymi poza naturę zwykłego śmiertelnika.

W drodze do ostatecznego starcia gracz musi zmierzyć się z licznymi stworami z greckiej mitologii: między innymi Gorgonami, Hydrami czy Cyklopami.

Zelda od Ubisoftu

W zwiastunie gry narratorem jest Homer, ale nie jest jasne, czy grecki poeta odegra znaczącą rolę w historii.


Rozgrywka, gameplay

W Gods & Monsters kierujemy stworzonym przez siebie bohaterem. Wybieramy więc płeć i wygląd protagonisty.

Bohater przemierza otwarty, bajkowy świat, poszukując przygód i eliminując po drodze mitologiczne stworzenia. Do tego mają pojawić się zagadki środowiskowe i dungeony, czyli lochy. Wszystko wskazuje na to, że Ubisoft przygotował odpowiedź na The Legend of Zelda - w szczególności Breath of The Wild.

Głównym zadaniem jest przywrócenie mocy bogom

Szczegóły na temat walki nie są jeszcze znane, ale Ubisoft zapowiada dynamiczne potyczki, które urozmaicą moce olimpijskich bogów. Najprawdopodobniej każdy bóg będzie związany z inną umiejętnością.

Wiadomo jedynie, że do gry zaimplementowano system wytrzymałości, więc akcje będą zużywały energię postaci.

W trakcie podróży staniemy oko w oko z mitologicznymi bestiami, przykładowo Gorgonami, Hydrami i Cyklopami. Każdy przeciwnik będzie oczywiście wymagał innej taktyki.

Co ciekawe, nadnaturalne zdolności wspomogą bohatera nie tylko w walce - protagonista użyje ich też do „eksploracji na lądzie i w powietrzu”.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze