Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assasin's Creed Valhalla z opcją przenoszenia postępów między PC i konsolami

W ramach usługi Ubisoft Connect.
  • Ubisoft Connect zastąpi Uplay i Ubisoft Club
  • Usługa pozwoli na crossplay i przenoszenie postępów między platformami
  • W planach wyzwania z nagrodami

Ubisoft poinformował, że 29 października wystartuje Ubisoft Connect - nowy ekosystem dla produkcji wydawcy. Usługa w Assassin's Creed Valhalla i innych wybranych tytułach pozwoli przenosić postępy w rozgrywce między różnymi platformami.

Program jest połączeniem dwóch wcześniejszych projektów - Ubisoft Club i Uplay. Celem jest „zapewnianie jak najlepszego środowiska dla wszystkich graczy, by mogli się cieszyć swoimi grami i nawiązywać ze sobą kontakty, niezależnie od urządzenia, z którego korzystają”.

Użytkownicy wszystkich platform uzyskają dostęp do tych samych funkcji - między innymi list znajomych oraz opcję sprawdzania statystyk innych osób, także używających różnych sprzętów. Wystarczy zintegrować konta w PSN lub Xbox Live z profilem w nowej usłudze.

Ubisoft Connect umożliwi przenoszenie postępów pomiędzy różnymi sprzętami, co oznacza, że przygodę przerwaną na PC będzie można wznowić na konsolach (i odwrotnie). Na razie rozwiązanie pojawi się tylko w Assassin's Creed Valhalla, Immortals Fenyx Rising, Hyper Scape i Riders Republic.

W planach także rozgrywka międzyplatformowa w trybach wieloosobowych. Lista pozycji, które zaoferują opcję, nie jest na razie znana, ale wydawca obiecuje, że chce, by tak zwany crossplay znalazł się w większości tytułów - wiadomo, że w przyszłości system trafi do Watch Dogs Legion.

Powróci też program lojalnościowy: wykonując wyzwania, osiągniemy kolejne poziomy doświadczenia, za co otrzymamy punkty Units, które wymienimy na uzbrojenie i stroje dla postaci, emotki, przedmioty jednorazowe i 20 procent zniżki na zakupy w Ubisoft Store. Poza tym odblokowano ponad 1000 nagród z klasycznego Ubisoft Club - za darmo dla wszystkich.

Zobacz: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

Ubisoft Connect połączy graczy wszystkich platform

To nie wszystko: jednym z elementów usługi są Smart Intel - spersonalizowane porady i wskazówki w formie tekstowej i wideo, dostarczane użytkowników na podstawie ich dotychczasowej aktywności.

Ubisoft Connect będzie dostępne na PC, konsolach oraz urządzeniach mobilnych z iOS i Androidem. Na komputerach oraz smartfonach i tabletach przygotowano stosownego klienta.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze