Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gas Station Simulator - otwieranie zamków i wytrychy

Jak otwierać zamki w samochodach i włamywać się do aut.

Jedną z mechanik w Gas Station Simulator jest otwieranie zamków w samochodach, które pozwala zarobić trochę dodatkowej gotówki. Poniżej dowiesz się, jak włamywać się do samochodów w grze.

Aby rozpocząć włamanie, należy wybrać z menu przedmiotów (klawisz TAB na klawiaturze) wytrych (1) i podejść do bagażnika jednego z pojazdów stojących na parkingu koło stacji (niektóre, małe auta mają bagażnik z przodu).

Po kliknięciu wytrychem na bagażnik wybranego pojazdu pojawi się mini-gra, w której należy za pomocą klawiszy A i D na klawiaturze obrócić spinkę (2) tak, by znalazła się wewnątrz losowo określonego przez grę fragmentu okręgu zamka.

Po ustawieniu spinki, naciskając klawisz Spacji, możemy spróbować wepchnąć wytrych do zamka. Im głębiej uda się go włożyć, tym bliżej docelowego pola ustawiona jest spinka. Jeśli zamek nie otwiera się, należy skorygować obrót spinki. Zbyt długie przytrzymywanie Spacji, kiedy spinka znajduje się w złej pozycji, spowoduje złamanie wytrycha.

Przystępując do otwierania zamka zawsze mamy ze sobą 3 wytrychy. Liczbę pozostałych wytrychów (3) - a więc tak naprawdę prób - widzisz na dole ekranu. Po trzech nieudanych podejściach, w aucie włączy się alarm, co skutkuje obniżeniem popularności stacji.

Skomplikowanie zamka do otwarcia wskazuje nazwa i kolor poziomu trudności (4), które widzisz po spojrzeniu na zamek. Są trzy poziomy: początkujący, zaawansowany i mistrzowski.

Udane włamanie pozwoli przeszukać bagażnik klienta i zdobyć nieco gotówki (5). Nagrody pieniężne są tym większe, im wyższy jest poziom trudności otwieranego zamka. W czasie trwania zlecenia od Wujka (6), na naszym parkingu pojawi się więcej pojazdów do obrabowania niż zwykle.

Włamywanie do aut nie jest obowiązkowe, ale stanowi jeden ze sposobów na szybkie podreperowanie budżetu stacji w kryzysowej sytuacji.

Zobacz także:

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze