Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gas Station Simulator - Denis: jak walczyć, graffiti, kradzież

Co robi złośliwy chłopiec i jak się go pozbyć.

Jednym z wydarzeń losowych, na jakie możemy trafić w Gas Station Simulator, są wizyty Denisa - złośliwego łobuza mieszkającego w pobliżu stacji. Poniżej dowiesz się jak walczyć z natrętem, oraz jakie szkody może spowodować.


Na tej stronie:


Walka z Denisem

Przybycie chłopca sygnalizowane jest dźwiękiem dziecięcego śmiechu a na późniejszym etapie gry, również syreną alarmową.

Chuligana można zatrzymać na dwa sposoby:

  • Rzucając w niego jakimś leżącym w pobliżu przedmiotem
  • Stając w pobliżu chłopaka, kiedy zatrzyma się obok ściany, żeby ją zabrudzić

Mały wandal nie może skrzywdzić gracza, ale czasami upuszcza bomby gazowe (1), spowalniające twoją postać na krótki czas.

Jeśli przeszkodzisz Denisowi w kilku próbach psocenia, opuści on teren stacji.


Jak naprawić szkody

Wizyty chłopca mogą znacznie przeszkadzać w funkcjonowaniu stacji. Po pierwsze, jego głównym celem jest namalowanie na ścianach grafitti (2), które wpływają negatywnie na czystość lokalu i zadowolenie klientów.

Malunki można usunąć, odmalowując ścianę za pomocą wałka (3), wybieranego z menu narzędzi (klawisz TAB na klawiaturze).

Drugim działaniem Denisa są kradzieże. Jeśli zapomnimy zamknąć drzwi magazynu po przyjęciu dostawy, łobuz ukradnie z niego część towaru. Co ważne, natręt nie musi nawet znajdować się w pobliżu depozytu - gra nalicza kradzieże automatycznie, kiedy spełniony jest powyższy warunek.

Alternatywnie, możemy wyłączyć funkcję kradzieży(4), lub, jeśli nie chcemy w ogóle zawracać sobie głowy chłopcem, całkowicie dezaktywować jego wizyty (5) w menu opcji.

Po wykonaniu wszystkich zleceń, Wujek podaruje graczowi specjalne urządzenie, podnoszące alarm przy pojawieniu się Denisa, oraz generujące obiekty, które można podnieść, żeby rzucić w chłopaka.

Zobacz także:

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze