Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Skąd pomysł na Mortal Kombat 1? Twórca wyjaśnia

To wszystko sprawka Liu Kanga.

Ogłoszenie miękkiego rebootu serii, jakim okazało się Mortal Kombat 1 wywołało niemałą konsternację wśród fanów. Skąd pomysł na porzucenie historii z poprzednich części i rozpoczęcie wszystkiego od nowa? Wyjaśnia to Ed Boon.

Po oficjalnej zapowiedzi Mortal Kombat 1 dało się wyczuć wśród fanów pewne zdziwienie związane z porzuceniem znanej historii i dotychczasowej numeracji gier z tej serii. Okazuje się, że decyzja miała związek przede wszystkim z nowym uniwersum wykreowanym przez Boga Ognia Liu Kanga oraz główną osią fabularną nadchodzącej produkcji, co wyjaśnił współtwórca marki, Ed Boon.

- Mortal Kombat 1 nie kontynuuje historii z Mortal Kombat 11. W tej nowej linii czasu postacie będą odgrywały zupełnie inne role i bardzo chcieliśmy podkreślić to za pośrednictwem tytułu gry. To jest Mortal Kombat 1, to jest zupełnie nowy początek. Znane postacie zostaną przedstawione na nowo, a relacje między nimi będą zupełnie inne i to główny powód, dla którego postanowiliśmy wybrać taki tytuł - wyjaśnił Ed Boon, CCO studia NetherRealm.

Boon wspomniał też, że decyzja o zmianie kolorystyki i umieszczeniu Liu Kanga na okładce gry podyktowana była tym, że nowy bóg ognia stał się centralną częścią opowieści, która osadzona jest w wykreowanym przez niego świecie. Do tej pory na okładkach najczęściej widywaliśmy Scorpiona i Sub-Zero, czyli najbardziej rozpoznawalnych wojowników kojarzonych nawet przez osoby nigdy niemające styczności z grami.

Wygląda na to, że twórcy za wszelką cenę starają się zrobić coś zupełnie nowego i bardzo kompleksowo podchodzą do tego pomysłu. Jednocześnie nie rezygnują z kultowych bohaterów i znanych twarzy, co - nie oszukujmy się - byłoby strzałem w stopę. Dzięki temu możemy liczyć zarówno na „starego dobrego Mortala”, jak i na spory powiew świeżości, choć to uzależnione jest też od rozgrywki, której jeszcze nie mieliśmy okazji zobaczyć.

Mortal Kombat 1 zadebiutuje 16 września tego roku na PC oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Gra otrzyma polską wersję językową (napisy). Ostatnie przecieki sugerują, że gra - podobnie jak poprzednie części - dostanie sporo dodatków, wśród których znajdziemy nie tylko dodatkowych wojowników, ale też kilka zaskakujących występów gościnnych spoza uniwersum.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze