Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gameplay z kampanii fabularnej Star Wars Battlefront 2 w nowym materiale

Walka na lądzie i w kosmosie.

Do sieci trafił film prezentujący pierwsze fragmenty rozgrywki z kampanii fabularnej strzelanki Star Wars Battlefront 2.

W opublikowanym przez serwis Star Wars HQ materiale przedstawiono treści, z którymi niedawno mogli zapoznać się dziennikarze, czyli prolog i dwie misje. Nie pokazano jednak całości, a tylko wybrane ujęcia.

Iden Versio stanie przed zadaniem wykonania ostatniego rozkazu Imperatora

Nagranie rozpoczyna się od sekwencji, w której gracz kontroluje imperialnego drona. Celem jest dotarcie do głównej bohaterki - Iden Versio - przetrzymywanej na okręcie Rebeliantów.

Później przyszła kolej na wymianę ognia z przeciwnikami. Przemierzając następne korytarze statku, podopieczna pozbywa się kolejnych wrogów.

Warto zaznaczyć, że w trakcie walki Iden może skorzystać z pomocy wspomnianego drona. Urządzenie potrafi podlecieć do oponentów i porazić nieprzyjaciół wyładowaniami elektrycznymi.

Są też toczące się tuż po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci sceny na księżycu Endor, gdzie bohaterka natrafia na ukrytą przez twórców gry tak zwaną „znajdźkę”. Odnalezione sekrety pozwolą odblokować elementy do trybu sieciowego.

Zobacz: Star Wars Battlefront 2 - Poradnik, Solucja

Nie zabrakło również potyczki w przestrzeni kosmicznej. Zasiadając za sterami myśliwca podopieczna rozprawia się z jednostkami Rebeliantów, manewrując pomiędzy gruzami stacji bojowej Imperium.

Akcję kampanii fabularnej osadzono pomiędzy wydarzeniami przedstawionymi w „Powrocie Jedi” i „Przebudzeniu Mocy”. Wcielając się w Iden - przywódczynię Imperialnego oddziału Inferno - gracze staną przed zadaniem wykonania ostatniego rozkazu Imperatora.

Strzelanka, wzorem Battlefield 1, otrzyma pełną polską wersję językową, a do dubbingu zaangażowano słynnych aktorów, w tym Mirosława Zbrojewicza w roli samego Dartha Vadera.

Star Wars Battlefront 2 ukaże się 17 listopada na PC, PS4 i Xbox One.

Produkcja debiutuje dwa lata po premierze pierwszej odsłony. Deweloperzy rozbudowują praktycznie każdy aspekt rozgrywki, a w prace zaangażowano dodatkowe firmy, ze względu na większą skalę projektu.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze