Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gameplay z Battlefield 2042 skupia się na zdolnościach specjalistów

Prezentacja czterech postaci.

Studio DICE opublikowało nowy zwiastun Battlefield 2042. Trailer koncentruje się na zdolnościach specjalistów i przedstawia fragmenty rozgrywki ze strzelanki.

Przypomnijmy, że w grze zrezygnowano ze standardowego podziału na klasy, przygotowując w zamian postacie o określonej tożsamości, wyglądzie, klasie oraz umiejętnościach, które można wykorzystać w trakcie rozgrywki.

Film przybliża czwórkę specjalistów i powiązane z bohaterami zdolności. Przykładem jest Webster MackKay, który posługuje się linką z hakiem - narzędzie pomaga w dotarciu do trudno dostępnych miejsc na mapie.

W nagraniu przedstawiono też Marię Falck. Kobieta dysponuje pistoletem, wystrzeliwującym strzykawkę leczącą sojuszników lub zadającą obrażenia wrogom. Potrafi też przywrócić powalonych towarzyszy do walki z pełnym zdrowiem.

Battlefield 2042 zadebiutuje 22 października na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One. Jeszcze we wrześniu odbędą się otwarte testy beta produkcji, choć dokładnego terminu startu na razie nie ujawniono.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze