Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Forza Horizon 5 - przewijanie, cofanie czasu

Jak cofnąć czas o kilka sekund.

Cofanie czasu to jedna z najbardziej charakterystycznych funkcji w serii Forza. Nie brakuje jej również w grze Forza Horizon 5.

Przewijanie czasu pozwala dowolnie cofnąć czas, aby można było jeszcze raz przejechać dany odcinek. Z tej opcji możemy korzystać podczas wyścigów, a także gdy swobodnie jeździmy po drogach i bezdrożach Meksyku.

Przewijanie czasu uruchomiamy za pomocą przycisku Y na Xboxie lub klawisza R na PC. Wówczas cofamy się o kilka sekund (ok. 5), aby ponownie przejechać fragment, który chcemy poprawić, np. gdy wpadliśmy w poślizg czy uderzyliśmy w bandę. Jest to zatem bardzo przydatna funkcja, która może uratować nam cały wyścig i zdobyć upragnione podium. Zamiast ponownie uruchamiać zawody, możemy po prostu cofnąć czas, aby naprawić błąd.

Kiedy skorzystamy z opcji przewijania, czas gry zatrzyma się, a my możemy wykonać następujące czynności:

  • wznowić grę od momentu, do którego przewinęliśmy czas (1);
  • cofnąć czas o kolejne kilka sekund (2);
  • anulować (3) - wówczas zaczniemy grę od momentu, od którego zaczęliśmy cofać czas, czyli rezygnujemy z przewijania czasu.

Następnie: Forza Horizon 5 - Przygoda Horizon, festiwale: jak odblokować

Spis treści: Forza Horizon 5 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Forza Horizon 5 - CR, KR, kredyty: jak szybko zdobywać i zarabiać

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze