Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Forza Horizon 5 - jak wygrać wyścig

Sztuczki, które pomogą ci dojechać na metę na 1. miejscu.

Sercem gry Forza Horizon 5 są wyścigi - im więcej ich wygrywasz, tym szybciej rozbudowujesz festiwal, a także otrzymujesz więcej doświadczenia i pieniędzy.

Poniżej kilka prostych trików i podpowiedzi, które pomogą ci dojeżdżać do mety na 1. miejscu.


Odpowiedni poziom trudności i asysty

Jeżeli masz problem z wygrywaniem zawodów, być może masz wybrane nieodpowiednie dla siebie ustawienia.

Najprostszą metodą na ułatwienie gry jest zmniejszenie poziomu trudności Drivatarów (1), czyli wirtualnych kierowców, z którymi się ścigasz.

Jeżeli często zdarza ci się wypadać z ostrych zakrętów przez nieodpowiednie zmniejszenie prędkości, pamiętaj o ustawieniu optymalnego toru jazdy (2) - rekomendujemy opcję „tylko hamowanie”, które podświetla zakręt na czerwono, gdy jedziesz za szybko.

Oczywiście powyższe wskazówki dotyczą jedynie osób, którym do pierwszego miejsca na mecie brakuje sporo czasu. Jeżeli najczęściej dojeżdżasz do finiszu drugi lub trzeci, poziom jest najpewniej ustawiony odpowiednio, i zamiast tego powinieneś zastosować inne sztuczki.

Na naszej stronie o poziomie trudności i asystach znajdziesz dodatkowe wskazówki.


Sztuczka z bramkami

Podczas każdego wyścigu musisz przejeżdżać między „bramkami”, czyli punktami kontrolnymi. Ominięcie takiego punktu oznacza konieczność cofnięcia się.

Aby jednak zaliczyć bramkę, nie musisz przejechać pomiędzy dwoma „słupkami” - wystarczy że choć lekko dotkniesz jeden z nich, nawet zewnętrzną częścią pojazdu.

Biorąc pod uwagę, że Drivatary zazwyczaj przejeżdżają na środku bramki, można to wykorzystać do sprytnego mijania ich po wewnętrznej części zakrętu, skracając sobie drogę.


Nie zapominaj o cofaniu czasu

Wiele graczy korzysta z cofania czasu tylko po całkowitej katastrofie, np. wykręceniu „bączka” na zakręcie, jednak mechanizm można wykorzystać znacznie sprytniej.

Cofaj czas również podczas drobnych pomyłek i potknięć - np. po niewielkim błędzie, który kosztował cię spadnięcie o jedno miejsce w wyścigu. Nawarstwianie się takich pomyłek może powodować, że finalnie tracisz bardzo dużo czasu.

Z czasem naturalnie nauczysz się eliminować takie błędy jeszcze zanim mogą się pojawić - bez cofania czasu. Grunt to umieć je rozpoznać.


Używaj kamery zewnętrznej

Choć widok z kokpitu zapewnia najbardziej naturalne wrażenia, największe szanse w rywalizacji daje daleka kamera zewnętrzna.

Dzięki wysokości i oddaleniu od samochodu, taka perspektywa zapewnia ci najlepszą orientację w przestrzeni i widok toru. Możesz więc nie tylko reagować na mijających cię rywali, ale też odpowiednio przygotować się na zakręty.

Następnie: Forza Horizon 5 - dom aukcyjny: licytowanie i sprzedaż samochodów

Spis treści: Forza Horizon 5 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Forza Horizon 5 - salon: kupowanie samochodów

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze