Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fortnite - wyzwania: Zalicz 15 odbić w jednym rzucie sprężystą piłką

Jak łatwo wykonać zadanie.

W Fortnite rozpoczął się już 5 tydzień wyzwań 8 sezonu rozgrywek. Jedno z zadań polega na umiejętnym rzucie sprężystą piłką.

Wyzwanie nie jest może najtrudniejszym, ale na pewno najciekawszym celem do zrealizowania w tym tygodniu. Sprawia też dużo frajdy, bo nie musimy rozwiązywać żadnych zagadek ani szukać skarbów.

Z tego poradnika dowiesz się, jak znaleźć piłkę i w jaki sposób rzucić zabawką tak, by odbiła się aż 15 razy.

Gdzie znaleźć i jak użyć sprężystej piłki

Niestety sprężysta piłka nie jest przedmiotem, który możesz znaleźć na mapie, w świecie gry. Zabawka to nagroda za osiągnięcie 26 poziomu Karnetu Bojowego. Póki nie będziesz miał wspomnianej rangi, nie uzyskasz dostępu do piłki.

Kiedy odblokujesz piłkę, musisz ją wybrać w szafce jako emotkę i przypisać do menu szybkiego wyboru. Następnie dołącz do meczu (solo lub drużynowego) i skorzystaj z emotki.

Jak zaliczyć co najmniej 15 odbić sprężystą piłką

15 odbić może wydawać się trudnym zadaniem, ale tak naprawdę wirtualna piłka jest o wiele bardziej skoczna niż odpowiedniki, które znamy z realnego świata. Im więcej prędkości nadasz zabawce, tym dłużej będzie się odbijać.

Jest też kilka sztuczek, które pomogą ci zaliczyć zadanie w mgnieniu oka:

  • Metoda 1: Znajdź niewielki budynek lub pokój. W małym pomieszczeniu w kształcie sześcianu piłka bardzo łatwo odbije się 15 razy - od podłogi, ścian i sufitu. Możesz też sam wybudować niewielką konstrukcję.
  • Metoda 2: Znajdź wysoki szczyt i rzuć piłkę w jego kierunku. Najlepiej sprawdzi się tutaj północno-zachodnia część wulkanu (w północno-wschodniej części mapy). Rzuć zabawkę tam, gdzie kończy się trawa, a zaczynają skały.
  • Metoda 3: Zaskakująco dobrze sprawdza się sposób polegający na zrzuceniu piłki z dużej wysokości. To może być przykładowo Srogi Szczyt albo wieża wybudowana przez ciebie lub innego gracza. Rzuć zabawkę w jakimkolwiek kierunku, a dzięki wysokiej prędkości zaliczysz kolejne odbicia z łatwością. Nie musisz nawet śledzić piłki wzrokiem - sama wykona robotę.

Wróć do strony głównej: Fortnite: sezon 8 - wyzwania tygodniowe

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze