Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Filmy z serii „Władca Pierścieni” z zagadkowym bohaterem. Fani chcą Toma Bombadila

Tajemnicza postać Śródziemia.

Fani filmów z serii „Władca Pierścieni” zaczęli dyskutować, kto zostanie potencjalnym bohaterem kolejnych produkcji. Wśród wielu propozycji pojawił się między innymi pomysł zekranizowania losów Toma Bombadila, niezwykle tajemniczej postaci uniwersum stworzonego przez J. R. R. Tolkiena.

Przypomnijmy, że wytwórnia Warner Bros. oficjalnie potwierdziła, że planuje nowe widowiska w ramach popularnego świata fantasy. Zaznaczmy też, że Amazon dalej będzie rozwijać projekt „Pierścieni Władzy”, ponieważ firma zakupiła specjalne prawa wyłącznie do serialowych ekranizacji twórczości znanego pisarza.

Tom Bombadil to potencjalnie pierwsza żywa istota w historii Śródziemia, która w zagadkowy sposób stała się bardzo potężna. Bohater ma skłonność do mówienia rymami i piosenkami, a po raz pierwszy pojawił się w wierszu „Przygody Toma Bombadila” w 1934 roku. Fani uważają, że warto pochylić się nad jego historią, ale padają też inne ciekawe pomysły.

Lata mijają a świat „Władcy Pierścieni” wciąż elektryzuje widzów na całym świecie

„Proponuję nową trylogia, w której cały pierwszy film jest poświęcony Tomowi Bombadilowi, drugi Éowinie i Faramirowi, jak przebywają w Houses of Healing [miejsce dla rannych w Minas Tirith - dop. red.], a trzeci etapowi »Scouring of the Shire« [ósmy rozdział powieści »Powrót Króla«, w którym Frodo, Sam, Merry i Pippin wracają do Shire - dop. red.]” - napisał jeden z użytkowników na Twitterze.

Co ciekawe, fani twierdzą, że świetnie w roli Bombadila sprawdziłby się Jack Black. Aktor kojarzony jest głównie z kinem komediowym i rozrywkowym, ale prowadzi także kapelę rockowo-folkową Tenacious D. Wystąpił za to w takich filmach jak chociażby „Szkoła rocka”, „Jumanji: Przygoda w dżungli” czy „Bernie”.

O autorze
Komentarze