Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Władca Pierścieni” powróci do kin. Oficjalnie zapowiedziano nowe filmy

Osadzone w Trzeciej Erze Śródziemia.

Warner Bros. przygotuje nowe filmy w ramach uniwersum znanego z serii „Władca Pierścieni” i „Hobbit”. Produkcje zostaną osadzone w Trzeciej Erze Śródziemia.

W zeszłym roku poinformowaliśmy was, że szwedzki holding Embracer Group uzyskał licencje do marek „Władcy Pierścieni” i „Hobbita” za sprawą zakupu Middle-Earth Enterprises, firmy zarządzającej prawami do adaptacji dwóch najpopularniejszych dzieł literackich J. R. R. Tolkiena. Natomiast w tym tygodniu David Zaslav - prezes Warner Bros. Discovery - ogłosił podpisanie oficjalnej umowy ze Skandynawami.

Co ciekawe, sprawę skomentował już reżyser Peter Jackson i scenarzystki kinowej trylogii „Władcy Pierścieni” - Fran Walsh i Philippa Boyens.

„Warner Bros. i Embracer informowały nas na każdym kroku. Z niecierpliwością czekamy na dalsze rozmowy, aby zapoznać się z ich wizją rozwoju tej franczyzy” - napisali w oświadczeniu przesłanym redakcji The Hollywood Reporter.

Trzecia część „Władcy Pierścieni: Powrót króla” zarobiła prawie 1,15 miliarda dolarów

Nie znamy na razie dokładnych szczegółów dotyczących fabuły nadchodzących projektów. Szefowie wytwórni Warner Bros. - Michael De Luca i Pamela Abdy - potwierdzili za to, że nowe produkcje powstaną we współpracy ze studiem New Line Cinema, odpowiedzialnym za wprowadzenie widowisk Petera Jacksona do dystrybucji kinowej.

„20 lat temu New Line zdecydowało się na bezprecedensowy akt wiary, by przenieść na duży ekran niesamowite historie, bohaterów i świat »Władcy Pierścieni«” - przekazali w oświadczeniu filmowcy. „W rezultacie powstały przełomowe filmy, które zostały pokochane przez kilka pokoleń fanów”.

„Władca Pierścieni” to jedna z najpopularniejszych trylogii w historii kina

„Pomimo jednak całego rozmachu i szczegółów pięknie upakowanych w dwóch trylogiach, olbrzymi, złożony oraz olśniewający świat wymyślony przez J.R.R. Tolkiena pozostaje w większości niezbadany przez kino. Możliwość zaproszenia fanów do zagłębienia się w filmowym świecie Śródziemia to zaszczyt i cieszymy się, że możemy w tej przygodzie towarzyszyć Middle-earth Enterprises i Embracer”.

Przypomnijmy również, że 12 kwietnia 2024 roku na dużym ekranie zadebiutuje pełnometrażowe anime „Władca Pierścieni: Wojna Rohirrimów”. Produkcja jednak nie jest realizowana w ramach nowej umowy, gdyż prace nad nią rozpoczęły się już dawno temu. Zaznaczmy też, że Amazon dalej będzie rozwijać projekt „Pierścieni Władzy”, ponieważ firma zakupiła specjalne prawa wyłącznie do serialowych ekranizacji twórczości Tolkiena.

O autorze
Komentarze