Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 20 - drużyny z Copa Libertadores mogą zostać wyrzucone z turnieju, jeśli nie udzielą licencji EA Sports

Niektóre mają jednak podpisaną umowę z Konami.

Zespołom uczestniczącym w rozgrywkach Copa Libertadores grozi wyrzucenie z turnieju, jeżeli nie dzielą praw do swoich nazw, herbów i zawodników na rzecz gry FIFA 20.

W marcu wspomniana produkcja otrzyma darmową aktualizację, która wprowadzi południowoamerykańskie odpowiedniki Ligi Mistrzów, Ligi Europy i Superpucharu Europy. Pojawią się też oficjalne wizerunki klubów i sportowców rywalizujących w zawodach.

Do 2019 roku licencję na turnieje południowoamerykańskie posiadał PES i Konami

Brazylijski ESPN twierdzi jednak - powołując się na anonimowe źródła - że Athletico-PR, Atletico-MG, Corinthians, Palmeiras i Sao Paulo odmówiły udzielenia licencji twórcom serii FIFA. Powodem są umowy na wyłączność z autorami cyklu PES - zerwanie kontraktów oznaczałoby kary finansowe.

Według dziennikarzy, południowoamerykańska federacja piłkarska chce wykluczyć kluby, które nie zgodzą się użyczyć praw do swoich nazw i piłkarzy firmie EA Sports, zarówno z Copa Libertadores (odpowiednik Ligi Mistrzów), jak i Copa Sudamericana (ekwiwalent Ligi Europy).

Zobacz: FIFA 20 - poradnik i najlepsze porady

Poza wymienionymi drużynami, umowę na wyłączność z Konami podpisały także Flamengo, Boca Juniors, River Plate i Colo Colo. Z dotychczas ujawnionych informacji wynika jednak, że pierwsze trzy trafią do FIFA 20.

Źródło: ESPN

Następnie: Games with Gold: marzec 2020 - pełna oferta

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze