Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hiszpańska liga piłkarska dokończy sezon w FIFA 20

W ramach specjalnego turnieju.

Podobnie jak wiele piłkarskich federacji, hiszpańska liga zawiesiła rozgrywki ze względu na pandemię koronawirusa. Kluby postanowiły jednak dokończyć sezon w FIFA 20.

Pomysł wyłonienia mistrza w grze pojawił się po sukcesie wirtualnego meczu pomiędzy Sevillą i Real Betis. Starcie rozegrane w najnowszej odsłonie cyklu od EA Sports obserwowało 60 tysięcy użytkowników Twitcha.

Rozgrywki przenoszą się na wirtualne boisko

Sezon zostanie dokończony w ramach specjalnego turnieju. Drużyny będą rozstawione według rzeczywistej tabeli - ekipy zajmujące miejsca od 13. do 20. zmierzą się ze sobą jutro, a czwórka najlepszych stoczy bój z pozostałymi 12 klubami w formacie pucharowym.

1/8 rozgrywek i ćwierćfinały odbędą się w sobotę, zaś na niedzielę zaplanowano półfinały i finał. Zespołami pokierują prawdziwi piłkarze - Atletico Madryt poprowadzi Alvaro Morata lub Joao Felix, Barceloną zagra Sergi Roberto, zaś Realem Madryt ma dowodzić Asensio.

Zobacz: FIFA 20 - poradnik i najlepsze porady

Pomysłodawcą turnieju jest hiszpański komentator e-sportowy Ibai Llanos. Wszystkie mecze będą transmitowane za pośrednictwem Twitcha, a uzyskane dochody zostaną przekazane na cele charytatywne.

Źródło: Kotaku

Następnie: Prezentacja PS5 - memy i reakcje internautów

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze